Škola šití - mírně pokročilí

Už jste nějaké věci nebo oblečení ušili, ale stále si nejste moc jistí v kramflecích? Nechcete už dokola šít čepičky nebo tepláčky a chcete se posunout dál? V této kategorii školy šití najdete návody a šicí projekty pro mírně pokročilé. Upevníte své šicí dovednosti a krůček po krůčku se posunete k dalšímu stupni. Při zpracování každého projektu si procvičíte různé techniky, které najdete stručně popsané níže. Čeká vás například šití knoflíkových dírek, zipů, kapes i jednoduché podsádky. Všechny naše střihy pro mírně pokročilé najdete zde: Mírně pokročilí.

Skvělá kniha o šití

Pokud vás šití pohltilo a chcete ucelenou „bibli šití“, můžete si pořídit moji knihu – Šití jako životní styl.
Na stránkách, kde knihu nabízím, najdete také video, ve kterém knihou listuji stránku po stránce, abyste se nebáli, že kupujete zajíce v pytli. :)

Omrknout video o knize

Doporučené návody na šití pro mírně pokročilé:

Doporučené šicí projekty pro mírně pokročilé:

Už za sebou máte šití jednoduchých tepláčků bez kapes nebo legín? Šití už se tolik nebojíte a zvládáte čepice nebo jiné drobné kousky? Níže najdete výčet šicích projektů, na kterých můžete své dovednosti upevnit a prohloubit. V této úrovni se můžete skutečně vyřádit, protože je střihově velmi pestrá. Většina tuzemských i zahraničních střihů a návodů je určena právě pro mírně pokročilé, takže tady si vybere skutečně každý. Všechny dostupné střihy pro mírně pokročilé najdete také v našem e-shopu: Střihy pro mírně pokročilé

Střih na jednoduché univerzální kalhoty

Projekt č. 1: Univerzální kalhotový střih

Střih na dětské kalhoty BASIC je vhodným startovacím projektem z kategorie šití z tkaniny pro mírně pokročilé. Šití jako takové je jednoduché, ale co se pracnosti týká, je už potřeba trochu trpělivosti. Proto je tento střih je zařazen do kategorie pro mírně pokročilé, ačkoliv vás během šití žádné velké záludnosti nečekají.

Střih na dětské univerzální kalhoty

Střih na dámskou zimní softshellovou sukni

Projekt č. 2: Dámská zimní sukně

Dámská sukně WINTER je také z tkaniny. Procvičíte si šití nakládaných kapes a také jednoduché všití zipu.

Střih na dámskou zimní sukni

Střih na dětskou mikinu / vestu 3v1

Projekt č. 3: Dětská mikina/vesta

Tenhle dětský střih je velmi univerzální a můžete jej využít k ušití hned několik modelů. Procvičíte si šití knoflíkových dírek i lemování půlenou pruženkou.

Střih na dětskou mikinu RANGER

Střih na dámské psortovní legíny

Projekt č. 4: Dámské sportovní legíny

Dámské sportovní legíny jsou střihově zajímavé a jejich šití není nikterak složité, ale je potřeba dávat skutečně dobrý pozor na přesnost při stříhání i šití, aby na sebe vše navazovalo tak, jak má.

Střih na dámské sportovní legíny YOGA

Střih na dámské tričko zdarma

Projekt č. 5: Dámské tričko ZDARMA

Během šití základního dámské trička si upevníte šicí dovednosti, které se týkají lemování výstřihu a také šití pružných látek. Střih si můžete pro své potřeby stáhnout zdarma.

Střih na dámské tričko ZDARMA

Střih na jednoduché dámské šaty s lodičkovým výstřihem

Projekt č. 6: Jednoduché dámské šaty

Aby to pořád nebyly jen tepláky a mikiny, pusťte se do dámských šatů. Tyto jsou nadčasové a střihově velmi jednoduché. Během šití si můžete vyzkoušet šití raglánového rukávu a také podsádky výstřihu.

Střih na dámské šaty JACKELINE

Střih na jednoduchou sukni do nápletu

Projekt č. 7: Dámská sukně do nápletu

Tahle sukně vás bude bavit. Kulaté kapsičky vás naučí jak perfektně lemovat křivky a při zpracování pasu a spodního okraje sukně si procvičíte všívání nápletů.

Střih na dámskou sukni do nápletu

Střih na dětské pyžamo

Projekt č. 8: Dětské pyžamo

Pyžámkem uděláte radost především dětem, vyberte oblíbený motiv nebo preferovanou barvu a úspěch je zaručen. Vy si během šití osvojíte lemování nápletem v různých délkách a poměrech.

Střih na dětské pyžamo

Střih na dětské raglánové tričko

Projekt č. 9: Dětské/dámské raglánové tričko

Že se raglánových střihů stále bojíte? Zkuste toto tričko v dětské nebo dámské verzi, pokořte raglánové rukávy a získejte v šití jistotu.

Střih na dětské raglánové triko

Střih na dámské raglánové triko

Střih na dámské šaty s prsními záševky

Projekt č. 10: Dámské šaty s prsními záševky

Dámské šaty RAINY DAY jsou na šití snadné. Zopakujete si lemování náplety a také si vyzkoušíte odšití jednoduchých prsní záševků.

Střih na dámské šaty RAINY DAY

Střih na dámské tílko

Projekt č. 11: Dámské tílko s otvorem na zádech

Tohle bude trochu výzva. Během šití si osvojíte lemování krajkou nebo pruženkou a také vás provedu šitím otvoru na zádech.

Střih na dámské tílko


Škola šití

Projděte si další kategorie z naší školy šití zdarma:


Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.