Škola šití - pokročilí

Šijete s jistotou a snadno zvládáte základní oblečení, jako jsou mikiny, tepláky a trička? Následující šicí projekty vám pomohou rozvinout nové schopnosti a posunout se na další úroveň. Tyto projekty jsou střihově zajímavější a staví na dovednostech získaných při práci se střihy z předchozích dvou úrovní. Nyní máte příležitost si své znalosti upevnit a samozřejmě také získat mnoho nových schopností. Při šití na úrovni pokročilí se podíváme na všívání zipu s podšívkou nebo podsádkou, složitější práce s podsádkami, lemování pruženkami i krajkou, štepování, jednoduché střihové manipulace apod. Všechny střihy pro pokročilé najdete v našem e-shopu: Střihy pro pokročilé

Skvělá kniha o šití

Pokud vás šití pohltilo a chcete ucelenou „bibli šití“, můžete si pořídit moji knihu – Šití jako životní styl.
Na stránkách, kde knihu nabízím, najdete také video, ve kterém knihou listuji stránku po stránce, abyste se nebáli, že kupujete zajíce v pytli. :)

Omrknout video o knize

Doporučené návody na šití pro pokročilé:

Doporučené šicí projekty pro pokročilé:

Abyste zvládli ušít většinu běžného oblečení bez větších obtíží, připravili jsme si pro vás několik zajímavých projektů. Všechny střihy pro pokročilé najdete v našem e-shopu: Střihy pro pokročilé

Střih na dámské opticky zeštíhlující šaty

Projekt č. 1: Dámské opticky zeštíhlující šaty

Střih na dámské šaty SILEUTA je jeden z našich prvních a stále patří mezi vaše nejoblíbenější. Během šití si vyzkoušíte netypické šití vnořených kapes.

Střih na dámské šaty SILUETA

Střih na dámské tričko s hlubokým výstřihem na zádech

Projekt č. 2: Dámské tričko s hlubokým výstřihem na zádech

Tričko BALLERINA je střihově jednoduché ale zajímavé. V předním i zadním dílu je hluboký výstřih, který je lemovaný proužkem úpletu na čtvrtiny. Lem je propojený se zavazováním na šňůrky.

Střih na dámské tričko BALLERINA

Střih na dětské rostoucí softshellové kalhoty

Projekt č. 3: Dětské rostoucí kalhoty

Střih na dětské rostoucí kalhoty LET´S GROW vás toho může naučit opravdu hodně. Během šití kalhot si vyzkoušíte štepování, šití tvarovaných nákoleníků, nakládané kapsy i klínové kapsy. Protože jsou kalhoty hodně členěné, je nutné dbát také na přesnost při střihové přípravě, aby na sebe jednotlivé dílce správně navazovaly.

Střih na dětské rostoucí kalhoty LET´S GROW

Střih na dámské kalhoty (basic, bikiny, brazilky, tanga, boxerky, hipster)

Projekt č. 4: Dámské kalhotky

Tenhle projekt bude časově trochu náročnější. Asi si říkáte, jak je to možné? Vždyť jsou to jen kalhotky. Ale ke střihu jsem vytvořila ucelený video kurz šití zdarma. Projdete si v něm střihové manipulace, výběr vhodné látky, různé postupy šití, druhy lemování apod. Vřele doporučuju kurz projít úplně celý, protože obsahuje spoustu obecných a užitečných informací, které využijete i při šití jiného oblečení.

Střihy na dámské kalhotky

Online video kurz šití ZDARMA

Střih na dámské tričko s légou na zavazování

Projekt č. 5: Dámské tričko s légou na zavazování

Při šití dámského trička STRAP UP si vyzkoušíte zpracování jednoduché légy – na zavazování, nebo na knoflíky. Také si zopakujete šití raglánových rukávů a lemování proužkem úpletu na čtvrtiny.

Střih na dámské tričko s légou

Střih na dámské letní šaty

Projekt č. 6: Dámské letní šaty se žabičkováním

Dámské letní šaty vám pomohou naučit se žabičkování (gumičkování). Tyto šaty se šijí z lehkých tkanin, takže si procvičíte i práci s jemnými látkami.

Střih na dámské letní šaty

Střih na dámskou měkkou podprsenku bez kostic (braletku)

Projekt č. 7: Dámská braletka

Věřte, že tenhle šicí projekt si zamilujete. Jste v šití spodního prádla nováčci? Žádný strach – detailní návod vás celým procesem šití provede krok za krokem a srozumitelně. Naučíte se vypracovat podprsenkové zapínání, ramínka a procvičíte si pečlivé lemování.

Střih na dámskou měkkou podprsenku bez kostic (braletku)

Stři na dámské letní maxišaty

Projekt č. 8: Dámské letní maxišaty

Dámské letní maxišaty se dají ušít velmi jednoduše, ale mají složitější verzi, na kterou se v kategorii šití pro pokročilé zaměříme. Během šití si procvičíte práci s podšívkou, řasení více vrstev látek a vypracování vázačky (jednoduchého pásku). Protože jsou šaty z lehké tkaniny, naučíte se také, jak pracovat s velmi jemnými látkami.

Střih na dámské letní maxišaty

Střih na dámské tričko s vodou

Projekt č. 9: Dámské tričko s vodou

Tričko s „vodou“ je střihově velmi jednoduché. Během šití budete opět pracovat s podsádkou – tentokrát si zkusíte vnoření podsádky v ramenním švu. Dále pak lemování proužkem úpletu na čtvrtiny s přechodem do mašličky.

Střih na dámské tričko s vodou

Střih na dámský rolák

Projekt č. 10: Dámský rolák

Při šití dámského roláku si mimo jiné vyzkoušíte jak zjistit pružnost látky a jak si podle toho vybrat vhodnou látku k šití.

Střih na dámský rolák


Škola šití

Projděte si další kategorie z naší školy šití zdarma:

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Zajímavé střihy v eshopu