Online video kurz šití zdarma - Jak ušít kalhotky (+ dámský a dětský střih)

Péťa  ·  7.11.2023  ·  2 minut čtení

Připravila jsem pro vás kurz šití zdarma - na téma kalhotky. Během kurzu se dozvíte jaké jsou vhodné materiály pro šití spodního prádla, jak pracovat s různými střihy i jak šít členěné švy. Naučíte se celý technologický postup šití na klasickém stroji a mnoho způsobů lemování. Většina kalhotek v kurzu je šitá na obyčejném šicím stroji, ale podíváme se i na to, jak kalhotky ušít na overlocku. Kurz šití je nabytý informacemi a věřím, že ty vám budou užitečné i při šití jiných projektů, nejen kalhotek.

Střih na dětské nebo dámské kalhotky v několika variantách a mnoha velikostech můžete pořídit tady:


Kurz je členěný do kapitol. Každá část obsahuje jedno tématické video. Pro shlédnutí videa klikněte na příslušný odkaz. Seznam kapitol a podkapitol kurzu šití kalhotek najdete níže:


Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Ivana Miňhová 12. 5. 2019

Kurz šití zdarma

Alena Brychtová 30. 4. 2019

Našla jsem vás na Pinterestu. Je mi 73 let, mým koníčkem je výtvarná činnost ,a ruční práce. Zaujala mně široká nabídka střihů, návodů a rad. Vynikající!! Vaše nová zákaznice

Peťa z Prošikulky.cz 30. 4. 2019

Dobrý den paní Brychtová, moc děkuji za zprávu a jsem opravdu moc ráda, že se Vám moje práce líbí! Mějte se hezky, Peťa

Lucie N. 26. 4. 2023

Dobrý den paní Petro,
měla bych dotaz na bavlněné nitě na kalhotky. Zda je možné je použít pokud bych šila jak jste říkala elastickým (tříkrokým) stehem. Chtěla bych se držet přírodních materiálu i c ose týče nitě. Nebo zda Vás napadá alespoň nějaká alternativa oproti PES. Mockrát Vám děkuji a přeji ať se daří! :)

Peťa z Prošikulky.cz 27. 4. 2023

Dobrý den,

niť z přírodních materiálů určitě použít můžete, jen je potřeba počítat s tím, že tyto nitě nemají do tahu takovou trvanlivost jako ty z umělých vláken, proto se mohou začít brzy trhat. Přírodní nitě bych na spodní prádlo úplně nedoporučovala, ale samozřejmě chápu Váš záměr a pokud budete počítat s tím, že se švy mohou brzy potrhat, pak do toho určitě klidně jděte. :)

Hezký den, Peťa

Další články v kategorii