Návod a střih na dětské kalhotky (velikost 80 – 164) – klasické

Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky
Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky

A mám pro vás dalšínový návod a střih, tentokrát je to střih na dětské kalhotky, úplně klasické, ve velikostech 80 – 134 a 140 – 164 (tady už by se spíš slušelo mluvit o dívčích kalhotkách). Střih najdete opět v e-shopu:

Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky
Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky

Jak ušít kalhotky krok za krokem jsem pro vás již před časem natočila a návod najdete v tomto videu:

Kalhotky můžete v pase lemovat pruženkou, jako je tomu ve videu, nebo můžete ušít klasický tunýlek a tím protáhnout úzkou gumu. Záleží jen na tom, co se vám víc líbí a co je vám pohodlnější. Z praktického hlediska se má zdá lepší ušít kalhotky s tunýlkem a tudy protáhnout pruženku, protože tam jednoduše můžu případně korigovat stažení v pase. Když pas olemujete lemovací pruženkou a pak zjistíte, že jste si pruženku odměřili špatně, můžu vám garantovat, že kalhotky velmi pravděpodobně raději někam založíte, než abyste párali pružný steh s pruženkou 🙂 .

Šití kalhotek je ideální projekt na zpracování zbytečků úpletů, které vám zbyly např. po šití triček, legín apod.

 

Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky
Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky

Střih na dětské klasické (vyšší) kalhotky je zpracovaný v profesionálním programu pro konstrukci střihů.

Tento střih je vhodný i pro začátečníky. Šít můžete na overlocku nebo klasickém domácím šicím stroji. Pokud budete šít na klasickém stroji, doporučuji používat stretch jehlu (více o jehlách do šicích strojů se dočtete v tomto článku: Jehly do domácích šicích strojů), šít pružným stehem (např. úzkým cikcakem nebo tříkrokým rovnostehem. Pokud to váš stroj dovolí, také snižte přítlak patky a snižte napětí spodní nitě.

Střih je k dispozici ve všech velikostech (80 – 134 nebo 140 – 164) a to jak jednotlivě (kde je vidět trasa šití a švové přídavky), tak i v klasickém zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou – pro lepší přehlednost je každá velikost jinou barvou. Můžete si tak vybrat, co vám více vyhovuje. Výhodou klasického zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou je, že můžete snadno svůj střih přizpůsobit na postavu, která se nevejde do jedné velikosti podle tabulky. Výhodou samostatně zobrazené velikosti je velká úspora času při přípravě látky – nemusíte přemýšlet kde a kolik přidat na švy, protože vše je názorně vyobrazeno.

Strih na detske kalhiotky
Strih na detske kalhiotky

Slepování střihu je hračka, stačí se držet několika kroků podívejte se na návod : Jak slepit papírový střih

Doporučený materiál: pružné materiály – jednolícní úplet.

Kalhotky můžete v pase zakončit lemovací pruženkou, jako je to ve videu, nebo klasicky podehnout do rubu a tunýlkem provléknout gumu.

Mějte se krásně, Peťa

Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*