Návod a střih na dětské kalhotky (velikost 80 - 164) - klasické

Péťa  ·  13.11.2017  ·  3 minut čtení
Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky
Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky

A mám pro vás další nový návod a střih, tentokrát je to střih na dětské kalhotky. Střih na dětské kalhotky je v několika variantách a ve verzích CLASSIC a SLIM. Střih a více informací najdete opět v e-shopu: Střih na dětské kalhotky - více variant


Kurz šití kalhotek zdarma

Ke střihům také patří video kurz šití, který můžete zhlédnout zde: Kurz šití zdarma - Jak ušít kalhotky.

Střih na dětské klasické (vyšší) kalhotky
Střih na dětské klasické (vyšší) kalhotky

Kalhotky můžete v pase lemovat pruženkou, jako je tomu ve videu, nebo můžete ušít klasický tunýlek a tím protáhnout úzkou gumu. Záleží jen na tom, co se vám víc líbí a co je vám pohodlnější. Z praktického hlediska se má zdá lepší ušít kalhotky s tunýlkem a tudy protáhnout pruženku, protože tam jednoduše můžu případně korigovat stažení v pase. Když pas olemujete lemovací pruženkou a pak zjistíte, že jste si pruženku odměřili špatně, můžu vám garantovat, že kalhotky velmi pravděpodobně raději někam založíte, než abyste párali pružný steh s pruženkou :) .

Šití kalhotek je ideální projekt na zpracování zbytečků úpletů, které vám zbyly např. po šití triček, legín apod.

Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky
Střih na dětské klasické ( vyšší) kalhotky

Střih na dětské klasické (vyšší) kalhotky je zpracovaný v profesionálním programu pro konstrukci střihů.

Tento střih je vhodný i pro začátečníky. Šít můžete na overlocku nebo klasickém domácím šicím stroji. Pokud budete šít na klasickém stroji, doporučuji používat stretch jehlu (více o jehlách do šicích strojů se dočtete v tomto článku: Jehly do domácích šicích strojů), šít pružným stehem (např. úzkým cikcakem nebo tříkrokým rovnostehem. Pokud to váš stroj dovolí, také snižte přítlak patky a snižte napětí spodní nitě.

Střih je k dispozici ve všech velikostech (80 – 122 nebo 128 - 164) a to jak jednotlivě (kde je vidět trasa šití a švové přídavky), tak i v klasickém zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou – pro lepší přehlednost je každá velikost jinou barvou. Můžete si tak vybrat, co vám více vyhovuje. Výhodou klasického zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou je, že můžete snadno svůj střih přizpůsobit na postavu, která se nevejde do jedné velikosti podle tabulky. Výhodou samostatně zobrazené velikosti je velká úspora času při přípravě látky – nemusíte přemýšlet kde a kolik přidat na švy, protože vše je názorně vyobrazeno.

Střih na dětské kalhotky
Střih na dětské kalhotky

Slepování střihu je hračka, stačí se držet několika kroků podívejte se na návod : Jak slepit papírový střih

Doporučený materiál: pružné materiály – jednolícní úplet.

Kalhotky můžete v pase zakončit lemovací pruženkou, jako je to ve videu, nebo klasicky podehnout do rubu a tunýlkem provléknout gumu.

Mějte se krásně, Peťa

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii