Návod + střih na dětské šaty (velikost 80 - 164)

Péťa  ·  20.11.2017  ·  3 minut čtení

Střih na dětské šaty

Na dnešek jsme si pro vás připravila střih na jednoduché dětské (velikost 80 - 134) a dívčí (velikost 140 - 164) šaty. Střih najdete již nyní opět v e-shopu: Střih na dětské šaty s dlouhým rukávem. Jak ušít dětské šaty (návod + střih) Jak ušít dětské šaty (návod + střih)

Návod jak ušít šaty

Jak ušít dětské šaty (návod + střih) Jak ušít dětské šaty (návod + střih) Šaty můžete ušít na overlocku i na běžném šicím stroji. Pokud overlock nemáte, doporučuji si před šitím přečíst tento článek:

Návod jak ušít šaty

A tady je sepsaný a nafocený návod, jak takové dětské šaty ušít (šití je díky své jednoduchosti vhodné i pro začátečníky): Podle střihové přílohy si z látky připravíme 1x přední díl na přehybu látky, 1x zadní díl na přehybu látky, 2x díl sukně na přehybu látky a 2x rukáv na přehybu látky. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) F Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Oba díly sukně si nařasíme, přibližně 0,5 cm od střižního okraje prošijeme díl po celé délce tak, že použijeme co nejdelší rovný steh, který na stroji máme. současně snížíme přítlak patky a snížíme napětí horní nitě. Poté prošijeme díl stejným způsobem ještě jednou, přibližně 0,5 cm od prvního prošití. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Nyní budeme opatrně tahat za konce horních nití, takže se nám po nich začne látka řasit. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Látku nařasíme tak, aby sukně byla stejně široká jako přední a zadní díl. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Takto oba nařasené díly sukně našijeme na přední a zadní díl, lícem k líci. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Přední a zadní díl si k sobě přišijeme v ramenních švech. Okraj průkrčníku začistíme. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Lem průkrčníku zahneme cca 0,75 cm do rubu a našpendlíme nebo vystehujeme.
Více se dozvíte zde: Jak a proč správně stehovat látku
Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Lem po lícové straně prošijeme pružným stehem (tříkroký rovnostech, úzký cik cak apod.) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Nyní si do otevřených průramků našpendlíme rukávy, lícem k líci. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Rukávy všijeme. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Šaty si otočíme na rub a v jednom kroku sešijeme rukávový a boční šev na obou stranách šatů. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Délky rukávů i spodního lemu si začistíme, pokud šijeme na overlocku, tak konec řetízku zatáhneme pod smyčky. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Rukávy podehneme do rubu a z lícové strany prošijeme pružným stehem. stejně začistíme i délku šatů. Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) Střih na jednoduché dětské šaty (Návod jak ušít šaty) A máme šaty hotové! Jak ušít dětské šaty (návod + střih) Jak ušít dětské šaty (návod + střih) Jak ušít dětské šaty (návod + střih)

Jak slepit střih

Slepit doma vytisknutý papírový střih je hračka, stačí se zdržet 6 jednoduchých kroků, podívejte se na návod: Jak slepit papírový střih Když budete mít chvilku, nechte mi prosím dolepod článkem komentář jak se vám líbil dnešní návod a střih na dětské šaty. Mějte se krásně a nezapomeňte se podívat i na další návody na šití. Peťa

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

petsy 19. 4. 2020

Dobrý den,
Jsou to moje první šaty a mám velikou radost, že se mi díky Vám povedly :-). Velikosti sedí. Jen dceři jsou trošku užší rukávy. Určitě zkusím i další střihy.

Petra

Peťa z Prošikulky.cz 20. 4. 2020

Dobrý den Peti, moc děkuji za komentář a jsem opravdu ráda, že jste se střihem spokojená. Mějte se hezky, Peťa

Daniela 17. 7. 2020

Hezký.

Skusim