Návod na pletenou čepici: Bambulatá!

Péťa  ·  26.10.2014  ·  1 minut čtení

Tak jsme (jste) se dočkali, po týdnu zase článek o tvoření. Ještě těsně před porodem (asi tak 3 hodiny před tím, než mi praskla voda :D ) jsem Terulce upletla čepuli, abychom se vybavily na sychravé dny.

Pletená čepice
Pletená čepice

Návod jak uplést čepici je velmi jednoduchý. Pletla jsem ze silné vlny, kterou jsem ve výprodeji koupila v německém Kauflandu asi za 1.4 EUR na jehlicích č. 6.

Pletená čepice
Pletená čepice

Základ je 46 ok pletených střídavě dvě hladce a dvě obrace, aby vznikl patent.

Pletená čepice
Pletená čepice

Pak už se plete jen hladce. Vznikne tak obdélník.

Pletená čepice
Pletená čepice

Jeho kratší strany k sobě spleteme. Šev bude na zadní straně a spleteme k sobě ještě vršek, aby nám z nohavice vznikla čepice.

Pletená čepice
Pletená čepice

Nakonec stačí udělat dvě pořádné bambule, našít na čepici a je hotovo. Zatím jsme ji ozkoušely jen doma, ale brzy ji využijeme i venku! Pokud nevíte, jak si vyrobit skvělou střapatou bambuli, podívejte se na můj návod Jak vyrobit bambuli.

Přeji hezký zbytek víkendu. :)
Mějte se krásně,
Peťa

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii