Návod jak vyrobit vlněnou bambuli

Víte jak se vyrábí bambule? Že ne? Tak koukněte, jak jednoduché to je. Stačí tři kroky… Návod jak vyrobit vlněnou bambuli:

  1. Vystřihneme si z tvrdého papíru, nebo ideálně kartonu, dvě kola s poloměrem 8 cm. Do každého kola uděláme ještě další kruh o poloměru 2,5 cm. Oba papírové kruhy položíme na sebe a pak už motáme a motáme a motáme, až celé kolo vlnou omotáme. Pamatujte, čím víc kruhy omotáte, tím plnější bambule bude. Dbejte ale na to, aby bylo omotáno rovnoměrné, jinak bude výsledek hodně zubatý a vy tak budete muset při finální úpravě hodně stíhat, aby byla bamule hezky kulatá.
Návod jak vyrobit vlněnou bambuli
Návod na vlněnou bambuli

2. Když už máme kruhy dostatečně omotané, vlnu po okraji rozstřihneme (jako na obrázku) po celém obvodu. Ale pozor, vlnu stále přidržujte, nebo požádejte někoho o pomoc, aby se vám to celé nerozpadlo. To byste pak museli začít od začátku.

Návod na vlněnou bambuli
Návod na vlněnou bambuli

3. Nakonec opatrně odtáhněte papírové kruhy kousek od sebe (vlnu stále na kruzích přidržujte, aby vám nespadla) a celý svazek vlny pevně zavažte, konce provázku nechte raději o kousek delší, těmi pak bambuli na výrobek přišijete.

Návod na vlněnou bambuli
Návod na vlněnou bambuli

A na závěr pár tipů:

  • Výslednou svázanou koulí několikrát zatřepte, aby se vlákna rovnoměrně rozprostřela.
  • Přečuhující kousky zastřihněte nůžkami, ale opatrně, ať v zápalu boje na babuli neuděláte zuby.
  • Pokud během omotávání střídáme různě barevné vlny, vznikne nám tak barevná bambule. Čím rovnoměrněji budeme barvy střídat, tím bude bambule vypadat více jako melírovaná. Pokud například jednu polovinu namotáme pouze jednou barvou a druhou polovinu jinou barvou, bude výsledná bambule působit jako rozpůlená.
  • Když chceme větší bambuli, prodloužíme poloměr vnější kružnice např. na 12 cm.

A to už je celý návod jak vyrobit vlněnou bambuli!

Když už umíme krásnou bambuli, podívejte se na moje návody na pletení a můžete se naučit, jak uplést dětskou čepici. Na tu se nám bambule bude skvěle hodit 🙂

Mějte se krásně,
Peťa


Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.Jeden komentář

  1. Pingback: Návod na dětskou háčkovanou čepici s reliéfními sloupky - Prošikulky.cz

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*