Návod na jednoduchou pletenou šálu

Péťa  ·  6.10.2014  ·  1 minut čtení

Jako další do kategorie Malá pařížanka jsem vyrobila šálu. Přesněji řečeno, upletla šálu. Nebo vlastně nákrčník. Dnes tedy návod na jednoduchou pletenou šálu...

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

V posledním příspěvku jsem psala o háčkované vestičce a když nad tím tak přemýšlím, tak to bude už asi patnáct let, co jsem naposledy háčkovala. No a s pletením je to dost podobné, naštěstí obě činnosti patří do stejné kategorie jako jízda na kole, tedy činností, které se nezapomínají. Nicméně i tak jsem se raději nepouštěla do žádných složitých vzorů :D a pletla jsem střídavě sloupky hladce a obrace, až mi vznikla jednoduchá šachovnice.

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

Takto jsem si upletla obdélník, který jsem nakonec sešila do rukávu a tím bylo celé pletení hotové.

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

Rychlovka a oddychovka od šití - a až se zima zeptá... můžu být v klidu, protože už jsem na studené vichry připravená... ;)

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii