Návod na dětskou háčkovanou čepici

Péťa  ·  10.1.2016  ·  3 minut čtení
Návod na dětskou háčkovanou čepici
Návod na dětskou háčkovanou čepici

Tak máme konečně sněhovou nadílku a já jsem se tím pádem dala opět po roce do háčkovaní. Konkrétně do čepice. A abyste z toho taky něco měli, tak jsem si pro vás poznamenala i postup a mám tak pro vás návod na háčkovanou čepici.

Návod na dětskou háčkovanou čepici
Návod na dětskou háčkovanou čepici

Poznámka:

Čepici jsem tentokrát neháčkovala do kruhu, ale jako rovnou pleteninu, kterou jsme nakonec sešila do tunelu, začistila vršek a našila bambuli.

Návod na dětskou háčkovanou čepici
Návod na dětskou háčkovanou čepici

Návod na háčkovanou čepici:

A tady už je slibovaný postup. Terulce budou za čtrnáct dní čtyři roky, čepička jí je lehce větší. Takže namísto se 60 oky jsem měla začít tak s 55. Velikost si ale musíte přizpůsobit podle sebe a podle příze kterou použijete. V mém případě jde o růžovou přízi Yetti od Vlnapu a hnědou přízi Buggy. Od každé barvy vám bude stačit tak 3/4 klubka (včetně bambule). Použila jsem háček č. 5.

 1. Růžová: začneme řetízkem z krátkých sloupků (je pružnější než klasický řetízek) o 60 sloupcích. Návod na takový řetízek najdete v tomto videu:https://www.youtube.com/embed/-hzN2eSIzvc
 2. Růžová: 2 řetízk. oka, dlouhý sloupek do každého oka až na konec řady, poslední smyčku protáhnout hnědou vlnou, otočit
 3. Hnědá: 1 řetízk. oko, krátký sloupek do každého oka, otočit
 4. Hnědá: 2 řetízková oka, (dlouhý sloupek do KS z předchozí řady, následující KS vynechat a reliéfní sloupek = dlouhý sloupek kolem dlouhého sloupku z 2. řady) - opakovat až na konec řady, poslední smyčku protáhnout růžovou vlnou a otočit
 5. Růžová: 1 řetízk. oko, krátký sloupek do každého oka, otočit
 6. Růžová: 2 řetízková oka, (1 KS z předchozí řady vynechat a reliéfní sloupek = dlouhý sloupek kolem dlouhého (nikoliv reliéfního) sloupku z 4. řady) - opakovat až na konec řady, poslední smyčku protáhnout hnědou vlnou a otočit
 7. = 3. řada
 8. = 4. řada
 9. = 5. řada
 10. = 6. řada
 11. = 3. řada
 12. = 4. řada
 13. = 5. řada
 14. = 6. řada
 15. = 3. řada
 16. = 4. řada
 17. = 5. řada
 18. = 6. řada
 19. = 3. řada
 20. = 4. řada
 21. = 5. řada
 22. = 6. řada

Výsledek je lehce pružný (opravdu jen lehce, ale počítejte s tím).

Pleteninu sešijeme k sobě do roury. Vršek sešijeme k sobě do hvězdy - vždy kousek spojíme, pak zas kousek vedle a takhle pětkrát (lépe to asi popsat neumím, snad fotka napoví...)

Návod na dětskou háčkovanou čepici
Návod na dětskou háčkovanou čepici

Nakonec bambuli. Dělám klasicky přes dva papírové kruhy (obkreslila jsem si dětský talíř a skleničku). Nezapomeňte, vnitřní kruh musí být dostatečně velký, aby se jím klubíčko protáhlo. A namotáváme vlnu kolem dokola. Pak po vnějším kruhu vlnu rozstřihnu, mezi papíry protáhnu kousek vlny, tím smáčknu tu namotanou vlnu, utáhnu a mám bambuli. No vždyť to určitě znáte... :) Případně se podívejte na můj návod jak vyrobit bambuli.

Bambule
Bambule

Tu pak stačí tupou jehlou s velkým očkem přišít k čepici a tadá, máme hotovo!

Návod na dětskou háčkovanou čepici
Návod na dětskou háčkovanou čepici

Pevně doufám, že je návod alespoň trochu srozumitelný. Podívejte se i na další návody jak uháčkovat čepici.

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití.

Mějte se krásně, Peťa

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

bohunka bo 12. 1. 2016

Ahoj Peti. Krásná čapka, děkuji za návod. Teď, když náš malý princ dovolí, háčkuju šály, šátky, vejdou se i do kabelky, ale pouze jednoduché vzory neb jsou dny, kdy se k háčku nedostanu. A pletu ponožky, těch není nikdy dost, ale dcery mě uhání o čepice, tak už mám inspiraci. Díky.
Krásný čas.
Bohunka

Vilma Jankujova 1. 2. 2016

Zdravim "sikulky", ta cepice je uzasna, presne takovy typ jako prodava predrazeny Eisbör :) no predrazeny, kdy vidim jak se s tim crcam :) Ale neco bych potrebovala, nevite nekdo nejaky oficialni nazev tohoto vzoru podle ktereho bych si dohledala nejaky video navod? Jsem docela zrucna ale nehackuju dlouho, tak presne nevim podle tech psanych navodu kam ten hacek presne strcit a co oholo ceho omotat :) a videi je plny youtube, tak bych si trochu pomohla. ten navod na ten zacatek co tu je, ten byl super. Mam uz 4 barevne rady ale moc se mi to vizualne nezda podobne.

Švadlenka 4. 2. 2016

Hezký den Vilmo,

to je prima, že se Vám čepice líbí :) Úplně si nejsem jistá, jstli je to nějaký konkrétní vzor, vznikl mi tak vlastně náhodou pod rukama. V každém případě se jej co nejdřív pokusím natočit, aby byl postup jasnější.

Mějte se krásně,
Peťa

Další články v kategorii