VIDEO / Návod jak ušít dětský kabátek (bundu) HELLO DOLLY + střih v profesionální podobě

Na letošní podzim jsem si dala za cíl převést do konstrukčního programu co nejvíce starších střihů, které byly rýsovány ještě klasicky “po staru” s pravítkem a křivítkem v ruce. Dnes vám tak mohu hrdě představit nejoblíbenější dětský střih za poslední rok – střih na dětský kabátek – v profesionálně zpracované podobě. Navíc jsme ke střihu také natočili super podrobný návod jak ušít dětský kabátek!

Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem
Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem

Střih na dětský kabátek můžete objednávat již nyní v e-shopu:

koupit střih

Střih kromě profi podoby opět obsahuje několik verzí :

 • verzi pro tisk A0
 • pro klasický tisk na domácí tiskárně verzi A4 bez švových přídavků
 • opět také verzi A4 včetně švových přídavků
 • střih obsahuje verzi kabátku s límcem
 • a také verzi kabátku s kapucí
 • Střih byl navíc rozšířen o několik velikostí – je tedy nyní k dostání ve velikostech 80 – 164!

To všechno ode mě při koupi střihu dostanete. 🙂

Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem
Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem

Při objednávce již obdržíte tuto novou vymakanou verzi a aby toho nebylo málo, natočili jsme k tomuto střihu také detailní video návod jak ušít dětský kabátek krok za krokem!

Během tohoto týdne navíc přibude také verze kabátku SLIM, která je určená pro hodně štíhlé děti. Střih ve zúžené variantě je již hotový, jen čeká na vyexportování…

Na video návod na šití kabátu se ale můžete kouknout už teď:

PS: Nádherný softshell mám z Unuodesign.cz, mrkněte na jejich aktuální nabídku tady → Zimní softshell s potiskem

Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem
Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem
Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít dětský kabátek krok za krokem
Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem
Střih na dětský kabátek
Střih na dětský kabátek + video návod jak ušít kabát krok za krokem

Koupit střih → Střih na dětský kabátek HELLO DOLLY

Mějte se krásně, Peťa

 


798x90-products.gif

Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

8 komentářů

 1. Profilový obrázek
  lasoft

  pokouším se neustále položit dotaz v poradně, neumím to asi. Jak mám postupovat?

 2. Profilový obrázek
  lasoft

  prosím, jak všíváte sešitou kapuci na 1cm, která není sešitá celá, zůstává oblouček směrem ke krku, který se pak všívá do průkrčníku a nešpendlí se a šije se po kabátku, který se všívá na 0.5cm? Když otočím, mám na zadním díle díru. To musím po cestě šití ten nedošitý cm vtáhnout dovnitř?Nebo jak?Chystám se šít druhý, a protože u prvního jsem s tím měla velký problém, pátrám, jak správně sešít kapuci do průkrčníku, když do obloučku mám jen jednu látku. Já to neumím lépe popsat. Stačí se podívat na šešitou kapuci. Ten oblouček má jen jednu látku , a musím to všít do průkrčníku. První kabátek mám hotový, ale podsádka na jedné straně se mi hrne, proto se ptám, nevím, kde jsem udělal při šití chybu

  • Peťa

   Dobrý den, ten oblouk v předním díle kapuce navazuje na oba zadní díly kapuce a plynule pokračuje do oblouku druhého předního dílu kapuce. Všechny tyto díly jsou v jedné vrstvě. Podsádku kapuce v tento moment ještě vůbec nikam nevšíváte, tu máte volnou a je přišitá pouze v předním okraji kapuce.

   Všíváte tak samotnou kapuci do průkrčníku.

   Poté všíváte zip, tím spojíte krátkou límcovou stranu předního dílu kapuce ke krátké límcové straně podsádky kapuce – mezi oběma díly máte zip. A až nyní zapracováváte podsádku zadního dílu do průkrčníku pouze v zadním dílu. A až poté spojujete podsádku předního dílu a podsádku předního dílu kapuce.
   Doporučuji se na video ještě jednou podívat, podle mého to vypadá, že jste podsádku kapuce v krátké límcové straně v nějaký moment předčasně začala zapracovávat.

   Hezký den, Peťa

 3. Profilový obrázek
  lasoft

  moc vám Peti děkuji za vaší trpělivost semnou. Já jedu krok za krokem podle vašeho videa, ale ta kapuce mě stále zlobí. Vím , asi dělám někde stejnou chybu. A ted mám dotaz, mohu tu kapuci , zadní díl, dát na přeložku a od značky dolů udělat záševek, mě se moc nelíbí že je špičatá a jde mi o to, jak s přídavky na švy, ubrat nebo přidat. A jestli musím střihy přední díl kapuce a podsádku kapuce přikládat na směr nitě, šiji ze softu. Děkuji

  • Peťa

   Dobrý den,

   začnu u té podsádky. Pokud šijete ze softshellu, tak to není úplně nezbytně nutné. Pokud ale kabátek šijete z klasické tkaniny (manšestr, kabátovina apod.), pak směr nitě dodržte.

   Pokud budete zadní díl kapuce stříhat na přeložku, pak tu část, kterou k přehybu látky přikládáte budete mít bez švového přídavku, protože zde žádný šev mít nebudete – díly budete mít již spojené přehybem.

   Hezký den, Peťa

 4. Profilový obrázek

  Dobrý den, Petro.
  Doma jsem objevila softshell s wellsoftem, z toho by se též mohlo dobře šít, že? A měl by hřát trochu víc, nemáte zkušenosti?

  • Peťa

   Dobrý den Anito, ano, šije se stejně jako zimní softshelll s fleecem. Rozdíl je v tom, že opravdu více hřeje a při práci s ním trochu “pelichá” – přeci jen je to chloupek. Ale není to nijak zásadní, jinak na zimu je moc příjemný. Šila jsem si z něho kabát: https://www.prosikulky.cz/usit-kabat/

   Mějte se hezky, Peťa

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*