Barvení velikonočních vajíček - kraslic (3 jednoduché typy)

Péťa  ·  26.3.2018  ·  3 minut čtení

U nás každoročně s dětmi barvíme kraslice (vyfouknutá vajíčka) týden před Velikonocemi, abychom se na nadcházející svátky naladili a déle si také užili velikonoční výzdobu. Vím, že v mnoha rodinách, se vajíčka (uvařená) barví až o Bílé sobotě nebo Květné neděli. Ať už je váš způsob jakýkoliv, mám pro vás dnes několik originálních tipů na barvení kraslic (nebo vajec :) )

Barvení velikonočních vajec cibulovými slupkami

Velikonoční vajíčka barvená v cibulových slupkách Velikonoční vajíčka barvená v cibulových slupkách

Pro mě je tahle tradiční technika barvení vajec srdcovou záležitostí. Cibulové slupky dokáží na vaječné skořápce vykouzlit nádherné přírodní barvy a když vložíte vejce spolu s různými lístky do silonky a pečlivě utáhnete, získáte opravdu nádherná velikonoční vejce. Podrobný návod najdete v tomto článku:

Barvení vajec cibulovými slupkami


Barvení velikonočních kraslic voskem

Barvení velikonočních kraslic voskem pro začátečníky a děti Barvení velikonočních kraslic voskem pro začátečníky a děti

Tradičně také zdobíme vajíčka i klasickými barvami od firmy OVO (s jinými nemám zkušenost, takže nemohu porovnat kvalitu). Určitě doporučuji míchat barvy s menším množstvím vody, než je napsané na sáčku, obzvlášť, pokud máte hnědá vajíčka. Barvy pak budou opravdu syté a ne nijak vybledlé.

Na barvení vajec voskem používáme klasické (kulaté) voskovky z papírnictví od firmy KOOH-I-NOOR. Je potřeba vyzkoušet, různé voskovky a různé barvy. Každý výrobce a i různé produktové řady od jednoho výrobce, mají jinak pigmentované voskovky a některé na zdobení vajec fungují dobře (jako výše zmíněné obyčejné kulaté od Kooh-i-noor) a některé se špatně nanášejí nebo jsou málo pigmentované a na kraslicích to pak není vidět.

Více se o barvení vajec klasickými barvami a zdobení voskem dozvíte v tomto článku:

Barvení vajec voskem


Netradičně malovaná velikonoční vejce - fixy, liner

Fixem malovaná velikonoční vajíčka Fixem malovaná velikonoční vajíčka

Minulý rok jsme také pár vajíček zdobili jednoduchými malůvkami tenkým lihovým fixem. Možná překvapivě, výsledek stojí za to. Více najdete zde:

Netradičně malovaná vejce


Nezapomeňte. je to hlavně o zábavě a radosti. Takže klidně popusťte uzdu fantazii a vrhněte se do velikonočních dobrodružství! :)

Netradiční velikonoční výzdoba Netradiční velikonoční výzdoba

No a my bychom letos s dětmi chtěli zkusit přírodní barvení vajec kurkumou, červenou řepou a červeným zelím. Pár kraslic nabarvených klasickými kupovanými barvami už máme, tak uvidíme jak dopadnou ta přírodně barvená.

Velikonoční perníčky už máme také napečené, tak už je jen dozdobit...

Více návodů a inspirací na velikonoční tvoření najdete tady: Velikonoce - návody

Mějte se krásně,
Peťa


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také
STŘIHY ZDARMA?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další originální střihy - desítky dětských i dámských střihů najdete v mém e-shopu:

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Bevedo 26. 3. 2018

Velmi pěkná tvořivost :)
Chtělo by to i nějaký tip na zabavení menších dětí, aby se mohli taky zapojit do velikonoční výzdoby.

Peťa z Prošikulky.cz 26. 3. 2018

Hezký večer, děkuji za komentář. :) A jak staré děti máte? U nás se zapojují oba. Od loňska i ten menší (loni mu byli dva roky). Letos už s námi dělá úplně vše... Mějte se pěkně, Peťa

Další články v kategorii