Tuniské háčkování pro začátečníky – 1. část (základní vzor)

Tuniské háčkování - návody pro začátečníky
Tuniské háčkování – návody pro začátečníky

Připravila jsem si pro vás nové video, dnes na téma tuniské háčkování pro začátečníky. Podle video návodu se naučíte základní vzor tuniského háčkování, které je velmi jednoduché.

Pokud umíte alespoň trochu plést a háčkovat, určitě vám přijde, že tuniské háčkování je tak trochu propojením mezi pletením a háčkováním. A je to pravda, tuniské háčkování kromě prvků z háčkování a pletení také obsahuje drobné prvky ze tkaní. Výsledkem je velmi zajímavý vzor, který ve své základní verzi není pružný. Pokud například hledáte novou inspiraci na deku pro miminko, přehoz přes postel apod., pak tuniské háčkování určitě zkuste.

Tuniské háčkování - návody pro začátečníky
Tuniské háčkování – návody pro začátečníky

Na malý vzoreček nepotřebujete ani žádný speiální háček, vystačíte si i s úplně obyčejným háčkem na háčkování bez rukojeti. Na nějaké větší projekty už se bohužel bez speciálního háčku na tuniské háčkování neobejdete, ale naštěstí to není nijak drahá investice, v řádech několika korun. Háček na tuniské háčkování je po celé své délce stejně silný, nemá nikde rozšířené nebo zploštělé místo, jako je tomu u normálních háčků (aby se dobře držely v ruce). Na konci tohoto speciálního háčku je očko (jako u jehli), kterým můžete provléct pomocnou přízi – to využijete u velkých háčkovaných projektů jako jsou deky, košíky ale i oblečení apod. Než si speciální háček pořídíte, zkuste se podívat doma, jestli náhodou nemáte nějaký ten úplně obyčejný, bez rukojeti, ten vám totiž na vyzkoušení bude bohatě stačit. A kdy se ukáže, že vás tuniské háčkování chytlo, pak si speciální háček určitě pořiďte.

Tuniské háčkování - návody pro začátečníky
Tuniské háčkování – návody pro začátečníky

A pokud se vám video líbilo, pak ho určitě nezapomeňte olajkovat, abych to věděla, A také nezapomeňte “Odebírat” můj YouTube kanál, aby vám žádné nové video neuteklo.

Nově je k dispozici i druhé video na tuniské háčkování – video návod na pletený vzor.

Tuniské háčkování pro začátečníky - pletený vzor - video návod
Tuniské háčkování pro začátečníky – pletený vzor – video návod

Podívejte se i na další různé návody na vzory háčkování.


Chcete podpořit blog Prošikulky?

Chci podpořit Prošikulky.cz Líbí se vám blog Prošikulky? Na webu najdete spoustu nápadů na tvoření, detailní návody na šití, pletení a háčkování. To vše bez reklam, aby se vám blog dobře četl a nic vás nerušilo. Pokud chcete provoz blogu Prošikulky podpořit, můžete si zakoupit libovolný střih. Pokud nešijete, ale přesto vás blog baví a je pro vás užitečný, můžete přispět zakoupením vystřihovánky zde.


Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*