To byla móda!

Péťa  ·  11.2.2016  ·  2 minut čtení

Miluju staré porcelánové nádobí. Miluju starý oprýskaný dřevěný nábytek. Miluju staré a hlavně černobílé filmy, to jak se v nich za volantem hlavní hrdina dlouze dívá do očí hlavní hrdinky a já se vždycky bojím, že se vybourají. Miluju módu z doby mládí mé babičky. Tehdy, v padesátých letech, byla podle mě móda nejkrásnější, nejvíc ženská a velmi půvabná. Všechny ty ženskou siluetu zdůrazňující šaty, nositelné podpatky, zvlněné vlasy, výrazně a dokonale nalíčené rty. Muži v oblecích, s klobouky na hlavě a nedbale stisknutou cigaretou mezi rty...

Tak trochu jsem brouzdala na internetu a dívala se na módu od dob první republiky až po současnost. Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, jako by se za posledních pár let vyměnily mužské a ženské role. Ano, když se podíváme například na dámskou módu v průběhu dekád, střídají se délky sukní, přiléhavé modely s těmi volnějšími, barvy, na scénu přicházejí kalhoty... Ale vždycky dámské oblečení zdůrazňovalo, nebo minimálně nepotlačovalo, ženskost a křehký půvab. Oproti tomu dnes holky nosí boyfriend jeans (pokud nejsi dnešní, rozuměj "kalhoty po bráchovi" nebo "kalhoty mýho kluka", doslova) a kluci zase úzké barevné kalhoty, div ne legíny.

Rozhodně se nechci stavět do role stylisty nebo fashion blogera (!), však já sama tomu nerozumím. Jen se snažím říct, že si vlastně připadám dost staromódně. :)

Ať už ale nosíte cokoliv, mám pro vás pár starých fotek na pokochání a třeba i k inspiraci.

Mějte se krásně,
Peťa

Móda minulého století
Móda minulého století
Móda minulého století
Móda minulého století
Móda minulého století
Móda minulého století
Móda minulého století
Móda minulého století

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii