Fleecová teplákovka

Péťa  ·  27.8.2014  ·  2 minut čtení

Na šití z fleecu jsem se těšila, nikdy jsem z něj nešila, ale jako materiál na nošení ho mám moc ráda. Našla jsem si starší střihy na tepláčky a mikinku, které jsem si před časem vyrobila, a dala se do šití. Musím přiznat, že kromě premiéry šití z fleecu, jsem ještě poprvé šila mikinu (resp. cokoliv, kde se vkládají rukávy) a poprvé jsem dělala kapsy. Takže mi poměrně dlouho trvalo, než se mi vše povedlo správně sesadit a zkompletovat, ale nakonec jsem boj s mikinou vyhrála. Souprava rozhodně není dokonalá, je na ní spousta chyb (ale ty si sobě, jako začátečníkovi, dovolím odpustit :) ).

A tady už je hotové dílo:

Moje první flísová souprava
Moje první fleecová souprava
Tepláková fleecová souprava
Tepláková fleecová souprava

A úplně jsem zapomněla upozornit na ušatou čapku, kterou má opice Žofka, k ní se totiž váže krátký ale úsměvný příběh. Původně, měla být do sady k téplákovce pro Terulku. Střih na čepici nemám a protože jsem čas od času strašný lenoch, řekla jsem si, že je zbytečné jít hledat nějakou aktuální čepici a velikost přeci odhadnu. Snad trefím, jak má vlastní dcera velkou hlavu, no ne? Abych to zkrátila, v momentě, kdy jsem Terulce chtěla čepici narazit na hlavu, zjistila jsem, že je asi tak poloviční a přibližně odpovídá velikosti novorozence, což u naší dvou a půl leté dcery neprojde, ani kdybych se na hlavu (bez čepice nebo i s ní) stavěla... Takže Žofka podědila fungl novou čapku, alespoň tak nenastydne. :)

Podívejte se i na další návody a inspirace jak ušít mikinu.

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii