NIGHTY NIGHT - pyžamové kalhoty pro celou rodinu (návod na šití)

Péťa  ·  20.1.2018  ·  2 minut čtení

Mám pro vás připravený střih s podrobným foto návodem. Tentokrát jsou to pyžamové kalhoty a střih je vyvedený v dámských, pánských i dětských velikostech. Celou sadu střihů pořídíte v e-shopu: Pyžamové kalhoty - střih.

Šití pyžamových tepláků je vhodné i pro začátečníky.

Střih na pyžamové kalhoty pro celou rodinu - pánské, dámské i dětské

Střih - pyžamové kalhoty

Tato sada obsahuje střihy na pánské, dámské a dětské pyžamové kalhoty. Střih je zpracovaný v profesionálním programu pro konstrukci střihů.

Střih na pyžamové kalhoty pro celou rodinu - pánské, dámské i dětské

Střihy na pyžamové tepláky jsou v těchto velikostech:

  • dámské: 32–60
  • pánské: 44–66
  • dětské: 92–164

Střih je k dispozici ve všech velikostech a to jak jednotlivě (kde je vidět trasa šití a švové přídavky), tak i v klasickém zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou – pro lepší přehlednost je každá velikost jinou barvou. Můžete si tak vybrat, co vám více vyhovuje. Výhodou klasického zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou je, že můžete snadno svůj střih přizpůsobit na postavu, která se nevejde do jedné velikosti podle tabulky. Výhodou samostatně zobrazené velikosti je velká úspora času při přípravě látky – nemusíte přemýšlet kde a kolik přidat na švy, protože vše je názorně vyobrazeno.

Doporučený materiál:

Střih na pyžamové kalhoty pro celou rodinu - pánské, dámské i dětské

Tkaniny (nepružné materiály) - flanel, bavlněné plátno apod. Krásné flanely můžete nakoupit např. v obchodě Dům látek.

Návod jak ušít jednoduché pyžamové kalhoty (tepláky)

Před tím, než si střih ve vaší velikosti vykopírujete nebo vystřihnete, nezapomeňte si vaši velikost porovnat s tabulkou velikostí. Ověřte si také délku krokového švu, v případě potřeby kalhoty zkraťte nebo prodlužte.

Tyto pyžamové kalhoty jsou ušité tzv. zrychlenou metodou. Nejprve si složíme zadní díly na sebe lícem k líci a sešijeme sedový šev. Položíme také přední díly na sebe lícem k líci a sešijeme i přední sedový šev Takto připravené přední díly si položíme na zadní díly a sešijeme boční švy a krokové švy.

Pokud nemáte zrychlenou metodu šití kalhot rádi, můžete postupovat tradičním způsobem, například podle tohoto článku, který obsahuje foto návod i video návod:
Jak ušít jednoduché tepláky

Upozornění: Fotky jsou pro kompaktnost článku vložené ve formě galerie. Pro jejich zvětšení a lepší pohled na detaily jednoduše na fotku klikněte.

Postup šití jednoduchých kalhot

Začistíme si pas kalhot na overlocku nebo cikcakem.

Vzhledem k malému množství látky jsem musela v pase improvizovat, proto mám b návodu přišitý pásek zvlášť – nelekejte se...

Začistíme si pas kalhot na overlocku nebo cikcakem. (Vzhledem k menšímu množství látky jsem musela v pase improvizovat, proto tam mám přišitý  pásek zvlášť – nelekejte se J ).

Kalhoty máme ušité, připravíme si manžety. Špendlíky jsem si naznačila podle papírového střihu a značek na něm místa krokového švu. Také jsem si označila díly, které náleží k předním dílům kalhot, abych manžety nenašila obráceně. Horní okraje manžet začistíme na overlocku nebo cikcakem.

Manžety si sešijeme do „tunelu“ a horní začištěné okraje přehneme 1 cm do rubu a přežehlíme.

Pokud šijeme na overlocku, pak volné konce řetízků zatáhneme pod smyčky. Sežehlený okraj prošijeme z lícové strany.

Manžety si našpendlíme na nohavice tak, že máme nohavici otočenou naruby a přes ní převlékneme manžetu, lícem směrem do nohavice. Takto našpendlené manžety našijeme.

Kalhoty otočíme nalíc a manžety přehneme směrem do lícu kalhot.

Aby manžety nesjížděly, můžeme je v kraji po celém obvodu nohavice prošít nebo můžeme u krokového a bočního švu přišít několika stehy manžety k nohavici.

Nakonec všijeme gumu. Délku si odměříme na těle a gumu sešijeme do kruhu. Sešitou gumu položíme do kalhot a přes gumu přehneme pásek kalhot, takto si celý pásek po obvodu našpendlíme i s gumou uvnitř „tunýlku“.

Našpendlený pásek přišijeme, dáváme pozor na to, abychom neprošili i gumu.

Jak ušít jednoduché pyžamové kalhoty (tepláky) - dětský, dámský a pánský střih

A tím jsou jednoduché pyžamové kalhoty hotové.

Mějte se krásně, Peťa


Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii