Jak ušít dětské pyžamo (střih + video návod)

Péťa  ·  17.10.2018  ·  3 minut čtení

Na dnešek jsem pro vás připravila nový střih na dětské pyžamo. Během šití jsme s Honzíkem také natočili krátké video, ve kterém se můžete podívat na to, jak celé pyžámko vzniklo od samého začátku. Pyžamo jsem šila pro Tomíka jako dárek k jeho narozeninám a šila jsem ho samozřejmě na poslední chvíli a to v den jeho narozenin, zatímco byl dopoledne ve školce. :D Ráno jsem vstala a v programu připravila střih a pak už jsem rovnou střih tiskla a lepila. No a pak už jsem se mohla rovnou vrhnout do šití.

Střih na dětské pyžamo
Střih na dětské pyžamo

Pokud také potřebujete dětem ušít pyžámka, protože vaše děti rostou jako z vody stejně jako ty naše, pak střih můžete už nyní pořídit v e-shopu: PDF střih na dětské pyžamo (velikosti 80-164)


Jak ušít dětské pyžamo (+ stručný video návod)

Pyžamo se šije stejně jako mikina a tepláčky, postupy šití najdete v těchto článcích:

Na video se zjednodušeně natočeným návodem jak ušít pyžamo můžete mrknout tady:

Jestli se ptáte, kde jsem nádhernou látku s hasičskou tématikou pořídila, pak vás asi trošku zklamu. Látku jsem totiž koupila v polské Wroclawi na jedné z našich zahraničních cest. V obchodě Szyciokawiarnia 1. Včera jsem projížděla internet a hledala, jestli na látku nebo na panel, který jsem použila na tričko, na nějakém českém e-shopu nenarazím. Ale nic jsem nenašla. Pokud najdete, budu moc ráda, když se o tom s námi podělíte v komentáři dole pod článkem. To aby i ostatní čtenáři mohli případně mrknout. Já asi ani nemusím dodávat, že Tomík hasiče miluje a hrdě říká: "Víš, mami, já mám talent na hasiče!". Takže asi bude hasič. Nebo taky ne. To ukáže čas. :)


Pokud máte do polské Wroclawi cestu a budete mít chvilku, pak doporučuji se v tomto obchodě zastavit. Pokud znáte obchod Dresowka.pl, a koukala jsem, že spousta českých hobby švadlenek v tomto e-shopu nakupuje (zasílají i do ČR), pak Szyciokawiarnia 1 je právě kamenná prodejna Dresowky. Mají tam opravdu velký výběr všech možných oděvních látek. Softshelly, teplákoviny, úplety, patenty, svetroviny apod. Převážná většina je vyrobená v Polsku. U jednotlivých látek máte vždy napsané, kde byla látka vyrobena. Ceny úpletů se pohybují kolem 48 zł.


Střih na dětské pyžamo
Střih na dětské pyžamo

Střih na dětské pyžamo je hodně univerzální. Podle střihu můžete ušít také samostatnou slabší mikinu nebo dětské tepláky.

No, musím trochu smutně přiznat, že pyžamo jako dobrý, ale LEGO stavebnici hasičského auta a záchranářského vrtulníku to prostě nepřekonalo. :)

A tady je ještě pár fotek našeho Tomíka v hasičském a rybičkovém pyžámku. A taky Terulky v jejím květovaném modelu. Dál jsem ještě našla fotky lesního pyžámka pro Terulki a "dřevorubeckých" pyžam, které jsem šila pro kamarádčiny děti. Všechna pyžámka jsou šita podle stejného střihu.

Mějte se krásně, užívejte podzim! Vaše Peťa

Krásnou květovanou látku jsem dostala z obchodu Mimilatky.cz a vy si ji můžete pořídit také, tady: Úplet - lidové květy

Dvě pyžámka, pro holčičku a kloučka - vyšla z toho moc hezká záležitost s motivem dřevorubců. Látka je od německého výrobce Lillestoff. Jejich úplety s veselými vzory se poznají široko daleko a vynikají svou kvalitou. Rukávy a zadní díly jsou z českého BIO bavlněného jednolícního úpletu. Stejně tak náplety na nohavicích, rukávech a ve výstřihu jsou od českého výrobce.

Na pyžámko jsem použila moc hezký bavlněný úplet Lillestoff, jednolícní červený úplet a hladký patent.


Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Zajímavé střihy v eshopu

Další články v kategorii