Návod a střih – jak se šije dětský sportovní dres

Terulka začala letos chodit na sportovní gymnastiku. Já jsem jako malá také několik let na sportovní gymnastiku chodila a můžu potvrdit, že je to neuvěřitelně všestranný sport.

Každopádně nás na gymnastice čekala naše první mikulášská. Holčičky měly být hezky učesané a mít dres. Nacvičily si totiž pro mikuláše, anděla a čerta krátkou sestavu, aby ukázaly, co se od začátku školního roku naučily.

Už dřív jsem se na internetu dívala po dresech pro malé holčičky, ale všechny se mi zdály moc takové přezdobené a šíleně svítivě barevné a vůbec… jak my říkame, přeblázněné.

Ještě jsem se pár dní před mikulášskou stavila v Decathlonu, tam měli jeden dres celý černý a druhý svítivě růžový s kamínky. Černý se mi, na ani ne pětiletou holčičku, zdál moc smutný a svítivý s kamínky jsem rovnou zavrhla.

A tak nezbývalo nic jiného, než zkusit dres ušít. Terulku jsem přeměřila a vrhla se na konstrukci střihu. Chvíli to zabralo. Nakonec jsem ušila zkušební vzorek, Terulce ho ozkoušela a ono ejhle! Sedělo to. Takže teď máme střih i dres hotový. Já už jsem si připravila další látky, abych Terulce ušila i jiné dresy na střídačku, protože je klidně může nosit nejen na gymnastiku ale i na jógu, takže je využije. 🙂

Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres

Nově jsem ušila dres i z funkčního materiálu, více se dozvíte v tomto článku: Dětský sportovní dres

Dětský sportovní dres ušitý z funkční tričkoviny
Dětský sportovní dres ušitý z funkční tričkoviny

Mějte se krásně,
Peťa

Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

Jeden komentář

  1. Hana Potykova

    Moc krásný dres. Zase další podařená věc.:)
    Hlavně bych chtěla popřát Vašemu e-shopu, ať se mu daří a Vám, ať najdete spokojené zákazníky. Zdraví Hanka

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*