Návod a střih - jak se šije dětský sportovní dres

Péťa  ·  8.12.2016  ·  2 minut čtení

Terulka začala letos chodit na sportovní gymnastiku. Já jsem jako malá také několik let na sportovní gymnastiku chodila a můžu potvrdit, že je to neuvěřitelně všestranný sport.

Každopádně nás na gymnastice čekala naše první mikulášská. Holčičky měly být hezky učesané a mít dres. Nacvičily si totiž pro mikuláše, anděla a čerta krátkou sestavu, aby ukázaly, co se od začátku školního roku naučily.

Už dřív jsem se na internetu dívala po dresech pro malé holčičky, ale všechny se mi zdály moc takové přezdobené a šíleně svítivě barevné a vůbec... jak my říkame, přeblázněné.

Ještě jsem se pár dní před mikulášskou stavila v Decathlonu, tam měli jeden dres celý černý a druhý svítivě růžový s kamínky. Černý se mi, na ani ne pětiletou holčičku, zdál moc smutný a svítivý s kamínky jsem rovnou zavrhla.

A tak nezbývalo nic jiného, než zkusit dres ušít. Terulku jsem přeměřila a vrhla se na konstrukci střihu. Chvíli to zabralo. Nakonec jsem ušila zkušební vzorek, Terulce ho ozkoušela a ono ejhle! Sedělo to. Takže teď máme střih i dres hotový. Já už jsem si připravila další látky, abych Terulce ušila i jiné dresy na střídačku, protože je klidně může nosit nejen na gymnastiku ale i na jógu, takže je využije. :)

Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres
Návod a střih na dětský sportovní dres

Nově jsem ušila dres i z funkčního materiálu, více se dozvíte v tomto článku: Dětský sportovní dres

Mějte se krásně,
Peťa

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Hana Potykova 8. 12. 2016

Moc krásný dres. Zase další podařená věc.:)
Hlavně bych chtěla popřát Vašemu e-shopu, ať se mu daří a Vám, ať najdete spokojené zákazníky. Zdraví Hanka

Další články v kategorii