Smetanová kolová sukně

Péťa  ·  13.8.2015  ·  2 minut čtení

Ještě do začátku minulého století nosily ženy výhradně sukně, s první republikou se začaly objevovat kalhoty a kalhotové kostými. Během 20. století prošla podoba sukně výrazným vývojem. Její objem se zmenšil, tím se zeštíhlila ženská silueta. Po druhé světové válce se její délka začala zkracovat ke kolenům, případně těšně nad kolena. V 50. letech minulého století frčely "áčkové" sukně a šaty, tento trend je oblíbený i v několika posledních letech. V šedesátých letech se vše poměrně uvolnilo a na scénu tak přicházejí minisukně, pestré barvy apod. Ostatně styl hippie dnes dokáže každý bezpečně poznat mezi ostatními.

V dnešní době se sice sukně nosí, ale ne tak docela. U spousty žen a dívek převládají v šatníku spíše kalhoty. A já myslím, že je to škoda. Podle mého chce každá žena vypadat více či méně žensky a sukně je k tomu naprosto ideální nástroj. Pro sportovnější typy se dnes dají sehnat krásné vzdušné praktické sportovní sukně. Pro drsnější povahy je na trhu také spousta sukní, ať se to týká barvy, délky, materiálu... Zkrátka v dnešní době, kdy má každá žena svůj styl, je možné sehnat prakticky cokoliv. Takže na výmluvy typu "ale mně žádná sukně nesluší, žádná se mi nelíbí" neslyším.

Kolová smetanová sukně
Kolová smetanová sukně

Já sukně nosím ráda a ráda je i šiju.

Kolová smetanová sukně
Kolová smetanová sukně

Tentokrát jsem si ušila extra objemnou nadýchanou sukni ze smetanového plátna. Obvod spodního lemu měří neuvěřitelné čtyři metry, takže když se člověk zatočí, nebo zafouká vítr, tak se sukně vážně velmi ochotně zvedá.

Kolová smetanová sukně
Kolová smetanová sukně

Sukni jsem neřasila ale skládala, vzhledem k vybrané elegantní látce by se klasické řasení nehodilo.

Kolová smetanová sukně
Kolová smetanová sukně

Sukně je vsazená do sedla, které je ze dvou vrstev a přesně sedí na těle. Sedlo je do pasu, tedy se lehce dotýká pupíku.

Kolová smetanová sukně
Kolová smetanová sukně

Délka sukně je ke kolenům, přeci jen kolena nebývají výstavní částí ženského těla a není tomu tak ani v mém případě a s přibývajícími léty se to rozhodně nezlepší ;) .

Zapínání je na zip na boku.

Kolová smetanová sukně
Kolová smetanová sukně

A co vy? Nosíte také sukně, nebo se vymlouváte na to, že jsou kalhoty pohodlnější? ;)

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Vendula Urbanová 13. 8. 2015

Ta je nádherná... Priznam se sukne nosim méně. Ale mit takovou nosim ju taky...je fakt nádherná

kocicka kocicka 17. 3. 2016

i já se přiznám, že sukně nenosím. v létě s holými stehny se mi "šoupáním" o sebe zapaří a pak další 3 dny je musím léčit dětským pudrem a v zimě je mi zima :(
ale ráda je šiju a tak je nutím dceři k ušití každou chvíli a občas řekne "tak jo teda" :D takže má krásné šaty z bavlněného saténu s korzetovým živůtkem a kolovou sukní a ted šiji sukni a la japonská školní uniforma :-)

Daniela Lebedová 21. 4. 2016

Dříve jsem nenosila, ani sukně, ani šaty, jednak proto, že mám menší poprsí a na mě se šaty nešily (ani já jsem to neuměla) všechno bylo na prsatý holky, což mě deprimovalo a k tomu jsem měla větší zadek takže nepoměr a to mě deprimovalo ještě víc :))) a teď? mám dvoje kalhoty, džíny a společenské, zbytek tvoří šatičky a sukýnky, a víte co? konečně si od té změny připadám jako pořádná ženská! :) teď začínám šít pouzdrovku z Burda Style 4/2016 kterou jsi tu už také šila, snad se povede, hodím foto až došiju. Jen doufám, že také nebudu muset zužovat, látku nemám moc pružnou a holčina na kterou šiji je přesná šestatřicítka :)

Švadlenka 21. 4. 2016

To je prima, Danielo, že jste sukním propadla. Většina žen, včetně mě, má pocit, že má její tělo nějaké nedostatky. Často se pak schovávají do kalhot a neforemných triček, namísto toho, aby dala své ženskosti šanci. A nejjednodušším způsobem jak dát vědět, že jsem žena, je vzít si sukni nebo šaty. :)

Určitě se fotkou nové sukně pochlubte!

Mějte se krásně,
Peťa

Další články v kategorii