Šití z BIO bavlny

Péťa  ·  4.11.2020  ·  3 minut čtení

Tak si představte, že jsem v počítači našla tyhle staré fotky jelení mikiny BIO bavlny pro Tomíka. Tomíkovi ještě pořád hezky je a do těchto sychravých dní se nám teď mikiny krásně hodí.

Šité dětské tričko / mikina z BIO bavlny

Z BIO bavlny jsem tehdy dokonce ušila i mikiny s kapsami pro Terulku. Všechny látky, které jsem na tyto výrobky koupila jsou 100% bio bavlny od firmy Birch Fabrics. Jsou bez elastanu, jde o kvalitní oboulícní úplety.

Mikiny jsem šila na podzim, mají praktické kapsičky na kapesník. Proužkovaná látka do kombinace je české výroby a jde také o 100% BIO bavlněný úplet.

Na bio bavlněných látkách od designérského studia Birch Fabrics (a taky na spoustě dalších) je zajímavé to, že splňují velmi přísné normy prověřované v Německu a mohou se tak chlubit certifikátem bio kvality GOTS (Global Organic Textile Standard). V České republice (a tuším, že v jediné zemi EU) tento certifikát ale pro výrobu zboží pro děti do 3 let nestačí. Abyste mohli vyrábět a prodávat textilní výrobky této věkové kategorii, musí mýt látky certifikát Öko-tex standard 100 třídy 1. Co je na tom zajímavé, je fakt, že Öko-tex je daleko méně přísnější co se obsahu chemických látek týká. Jednoduše, některé chemické látky použité při zpracování textilu, které projdou testem Öko-texby ale neprošly při atestaci GOTS. Bohužel u nás tedy automaticky neplatí, že látky pouze s certifikátem GOTS mohou být použity na výrobky pro děti do 3 let. Pokud byste je i tak chtěli použít, museli byste je prvně nechat otestovat podle našich platných zákonů, ačkoliv už jednou výrobcem testovány byly a to za daleko přísnějších podmínek...


Střih na jednoduchou dětskou mikinu

Střih na dětskou mikinu + návod jak ušít mikinu

Střih na dětskou mikinu (jednoduchou, bez kapes) ve velikostech 80 - 164 najdete i v mém e-shopu se střihy, zde:

Z bio bavlny jsem ušila našim dětem i několik čepic přes uši. Skvěle sedí a nepadají do očí ani nevylézají směrem nahoru.


Střih na čepici přes uši

Střih - čepice dětská a dámská)

Střih na čepici přes ušit v dětských i dámských velikostech najdete také v mém e-shopu se střihy, zde:

Podívejte se i na další návody a inspirace jak ušít mikinu.

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥

Tento článek je z roku 2016 a nyní je pouze aktualizovaný a vytažení z temných zákoutí blogu na světlo. :)


Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii