Pouzdrová sukně v barvě mléčné čokolády

Péťa  ·  29.3.2016  ·  2 minut čtení

Tuhle nádhernou látku jsem koupila před pár týdny v jednom obchodě u nás v Liberci a jsem z ní naprosto unešená. Původně jsem ji plánovala na šaty, ale to by mi nesmělo před pár dny přistát ve schránce nové číslo Burda Style 4/2016. Hned jak jsem v něm tu sukni uviděla, vybavila se mi právě tahle nádherná látka. A tak ještě ten večer, kdy mi časopis přišel, jsem si tu sukni ušila. :)

Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016
Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016

Jestli se taky na tuhle sukni chystáte, tak bych ráda upozornila na to, že je střih docela široký. Míry na sukni mám přesně pro velikost 36, ale po ušití jsem zjistila, že je sukně hrozně široká. Takže jsem ji musela zužovat, což byla škoda, protože mi to přidělalo zbytečně trochu práce navíc a taky jsem spotřebovala víc látky, než bylo ve skutečnosti potřeba. :(

Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016
Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016

Na střihu je uvedené, že je pro pružné i nepružné materiály, ale nevím nevím... Každopádně před stříháním látky si jednotlivé díly raději přeměřte a uvidíte, jestli nebudete rovnou šít o velikost menší.

Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016
Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016

A ještě poslední poznatek. Přední díly střihu jsou zrcadlově obrácené, takže pokud chcete mít rozparek, tak jako je tomu v časopise, pak jednotlivé přední díly otočte.

Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016
Ručně šitá pouzdrová sukně, střih Burda Style 4/2016

Ale po úpravách, aby mi sukně seděla musím říct, že je opravdu pěkná, ten zajímavě řešený rozparek dělá divy.

PS: (21.5.2016) Musím s odstupem času říct, že tahle sukně patří k mým neojoblíbenějším!

Dámská pouzdrová sukně, Burda Style
Dámská pouzdrová sukně, Burda Style

Navíc, k pouzdrové sukni jsem si ještě ušila peplum halenku / živůtek, takže mám rovnou kostýmek. :)

Návod jak ušít peplum halenku
Návod jak ušít peplum halenku

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Ali 10. 4. 2016

Peťka, tak už mám ušité :-) Rada by som aj ja pridala pár postrehov - možno tiež niekomu pomôžu. Po prvé, klobúk dole pred tým, že ste si zvládli ušiť túto sukňu za jeden večer aj s úpravami veľkosti- ja som potrebovala 3. Dúfam, že raz aj ja budem tak rýchlo šiť :-) Zatiaľ sa šitiu venujem len 2 mesiace ako samouk z knižiek, tak mi to všetko dlho trvá :-(
Sukňu som šila z veľmi pevnej žakárovej tkaniny, ktorá bola dosť drahá, preto som radšej strih nezmenšovala a použila som veľkosť 36. A dobre som spravila. Cez boky mi sedí akurát, len v páse som musela zúžiť o 8 cm. Spotrebovala som menej látky, ako bolo písané v návode - stačilo mi 80 cm.
Rozparok som trochu zmenšila, aby som si sukňu mohla obliecť aj do práce :-)
Čo sa týka polohy rozparku, rada by som zdôraznila, že návod v Burde zodpovedá obrázku a fotke modelky. Postupovala som presne podľa návodu v časopise a mám rozparok na tej strane, ako modelka. Strih sa má pokladať na líc (pokladali ste asi na rub - v tom prípade treba, samozrejme, asymetricky, len aby to niekoho nepoplietlo podľa Vášho článku..).
Kažopádne som rada, že som si túto sukňu ušila, cítim sa v nej perfektne a ďakujem aj Vám, že ste ma "nakopli" :-)

Švadlenka 14. 4. 2016

Ali, máte pravdu, střih jsem ze zvyku pokládala na rub, takže moje chyba...

No a ta Vaše sukně! Ta se Vám vážně povedla. Barva je naprosto dokonalá! V šití rozhodně pokračujte, jste hotový talent. :)

Mějte se krásně,
Peťa

Ali 5. 4. 2016

Na túto sukňu sa chystám aj ja :-) Tiež ma ihneď zaujala. Už mám hotový aj strih vo veľkosti 36, ale po prečítaní Vášho článku som to prehodnotila a ušijem si ju vo veľkosti 34. Ďakujem za cenné rady. Máte ju naozaj nádhernú, tá Vaša látka je čarovná, má krásnu farbu. Čo je to prosím Vás za materiál, je pružný? Ďakujem.

Švadlenka 5. 4. 2016

Ali,

sama bych ráda věděla, jak správně tu moji látku nazvat, není to klasický úplet. Látka je pružná, směs bavlny a elastanu, krásně pruží do obou směrů, proto i tolik zmenšování střihu. :) Určitě se do sukně taky pusťte, velikost raději opravdu přeměřtě. A nazepomeňte se taky pochlubit ;)

Mějte se krásně,
Peťa

Další články v kategorii