Švadlenka

29. 8. 2019

Viděla jsem Váš video kurz jak ušít kalhotky zdarma a moc se mi líbilo a chtěla bych se Vás zeptat jak to funguje u plavek? stejně? mám problém najít plavky ke koupi které bych chtěla a vyhovovali mě 😞 a říkala jsem si že bych si je právě chtěla ušít ale nevím jak se pracuje s plavkovinou a jak to funguje a taky by mne moc zajímalo jak se šijí push-up podprsenky.. 😮 moc se omlouvám za tolik otázek 😀 ale přemýšlela jsem už dlouho nad tím že bych si začala šít sama a Vaše video bylo opravdu úžasné.

Byla bych moc ráda za radu od Vás. Děkuji 🙂

Peťa z Prošikulky.cz

29. 8. 2019

Dobrý den, u plavek se postupuje více méně stejně. Střih na plavky je v podstatě totožný jako střih na kalhotky. Důležité je zvolit jako látku skutečně plavkovinu a spíš se vyhnout experimentům s jinými materiály. Dalším důležitým faktem je speciální nit - pružná. Obvykle se pružné nitě na šití vůbec nepoužívají, výjimkou jsou ale právě plavky. A jako poslední důležitý faktor je vhodně zvolený steh. Sama na kousku látky doma vyzkoušejte, který ze stehů na Vašem stroji je ten skutečně nejpružnější. Většinou to bývá prádlový / tříkroký cikcak, který pro každou nožičku (každý ten cik nebo cak) musí ušít tři stehy v jednom směru a pak pokračuje třemi směry do druhého směru. Snad Vám to alespoň trošku pomohlo... Mějte se hezky, Peťa

m.horvatova

12. 1. 2021

Dobrý den.

Mám zakoupené střihy na kalhotky. Konkrétně ale nemůžu najít postup k brazilkám, kde je jen jeden klínek a jak jednotlivé díly sešít.
Děkuji. Marta

Peťa z Prošikulky.cz

12. 1. 2021

Dobrý den,

návod jak na to najdete v mém kurzu šití kalhotek. Konkrétně v kapitole 7 - šití vnořeného klínku.

Hezký den, Peťa

Sabča D.

18. 4. 2022

Ahoj, jak je tu zmíněno praktický je to na stejný způsob jen na plavky opravdu potřebuješ čistou plavkovi už a natahovací nitě, třeba Sabaflex, Seraflex, polysheen, polyamidovou nit, nebo pruženku, taky je třeba myslet na to že ve vodě se plavky roztáhnout takže je třeba aby byli menší než máš změřeno, někdy klidně i o celé číslo. Ale určitě bych to nekombinovala s jinou látkou. Jinak pokud by si chtěla ušít třeba dětem tak je ještě vhodný prémiový funkční úplet s ochranným faktorem 50. :) Co se týče stehů hodně se doporučuje overlock a cik-cak ale dá se i jinými :)