Peťa z Prošikulky.cz

27. 1. 2021

Potřebujete poradit jak ušít dětskou, dámskou nebo pánskou kuklu? Máte jakékoliv jiné otázky týkající se střihu nebo šití kukly SKI? Pak se neváhejte ptát v této sekci poradny.

Mějte se hezky, Peťa

Střih na kuklu:

Návod jak ušít kuklu

jana K.

11. 2. 2021

Zdravím!
Chci se zeptat kde dělám chybu, když má manžel obvod hlavy 59,5cm. Vzala jsem tudíž vel.60 a nepřidala šv. záložky a šila jsem pouze na šíři patky. ty boční díly a díl pod bradou se mi zdají ok, ale ten středový díl na zátylek mi přijde tak 2x širší než by měl být. Ta kukla je příšerně široká a tak aby sedela by musel mít tak o 3 velikosti menší.
Nedělám někde chybu? Jinak střihy od vás jsou moc fajn a sedí, ale toto :)))
díky! Jana

Peťa z Prošikulky.cz

11. 2. 2021

Dobrý den Jano,

možností je hned několik. Švové přídavky jsou jednotné, 1 cm. Pokud máte standardní patku, tak ta je široká 7,5 mm. Nicméně kvůli této nepřesnosti by Vám vznikl rozdíl v celkovém obvodu cca 2 cm, což neodpovídá Vašemu popisu, že je kukla skutečně velká.

Další možností je "příliš" pružný nestabilný materiál. Na fotkách výše, je dcerka focená v kuklách, které jsou šité podle stejně velikosti a výsledek je přitom diametrálně odlišný: Modrá kukla z méně pružné látky krásně přiléhá po celé hlavě, zatímco oranžová kukla z velmi pružné a nestabilní látky jako by na hlavě odstávala (fotka vpravo dole, dcerka je ta vyšší postava).

Ve Vašem případě, bych z kukly odpárala zadní díl a ten zúžila na požadovanou šíři. Podle Vašeho popisu pravděpodobně až na polovinu. Případně bych použila na Vaši konkrétní látku menší střih a to dokonce například až velikost 54. Vedlejší velikosti se od sebe liší nepatrně a tak by například volba velikosti kukly 58 nebo 56 nemusela být dostatečná.

Mějte se hezky, Peťa

jana K.

11. 2. 2021

Zdravím!
Díky za odpověďd :o) Jen pro upřesnění, šila jsem z warmkeepru a na hlavě to měl manžel jako kapucu od zimní bundy. Nejsem v šití začátečník, střihy si umím upravit, ale toto me zaskočilo:)) Dokonce jsem si vytiskla ještě jednou i variantu kde jsou všechny střihy bez šv. záložek, abych měla jistotu, že jsem se nesekla:)) Nevadí, ještě jednou díky a mějte se kráásně :)
Jana