Opět pyžámko(vání)

Péťa  ·  29.9.2014  ·  1 minut čtení

Je to tak, pyžámek není nikdy dost. Navíc teď byla Terulka nemocná, takže vždy za jednu noc dvě propotila. Důvodů, proč mít zásobu pyžam, je zkrátka spousta a tak jsem zase jedno ušila.

Bavlněné pyžamo
Bavlněné pyžamo

V záloze jsem právě na pyžamo měla připravený zelený úplet se zvířátky. Kalhoty jsou jednoduché, na těch nic není, do pasu jsem všila patent s gumou.

Bavlněné pyžamo: tepláčky
Bavlněné pyžamo: tepláčky

Za to u trička jsem se na chvíli orosila. Věděla jsem, že chci, aby výstřih byl přehrnovací na ramenou, ale jak to ušít? Z lícu mi bylo všechno jasné, takže zbývalo rozmyslet jak stříhat, rozměřit, nastříhat a z rubu vše správně zkompletovat.

Bavlněné pyžamo: vystřih
Bavlněné pyžamo: výstřih

Kupodivu se vše podařilo na první pokus, nemusela jsem nic párat ani opravovat, ale ještě budu muset pár takových triček ušít, aby se mi to šití opravdu dostalo do ruky.

Bavlněné pyžamo: tričko
Bavlněné pyžamo: tričko

A jako úplně poslední opět zbývalo přemluvit modelku, aby si pyžámko vyzkoušela. Tentokrát to bylo snadné, jelikož se Terulce zvířátka na pyžamu moc líbila. :)

Terulka v pyžamu
Terulka v pyžamu

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Michaela 6. 6. 2015

Péťo, nemáte (náhodou) odkaz na tuhle látku? Trochu tápu v materiálech a pyžámko by mohlo být dobrým začátkem :-).

Švadlenka 8. 6. 2015

Míšo, tak jsem se vážne snažila, ale nikde jsem nedohledala, kde jsem tu látku koupila, ale je pravda, že už jsem ji měla dlouho uloženou. V každém případě je to taková lehounká látka, jednolící bavlněný úplet s potiskem. Na jarní nebo letní pyžámko je ideální.

Peťa

Další články v kategorii