Návod na jednoduchou pletenou šálu

Jako další do kategorie Malá pařížanka jsem vyrobila šálu. Přesněji řečeno, upletla šálu. Nebo vlastně nákrčník. Dnes tedy návod na jednoduchou pletenou šálu…

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

V posledním příspěvku jsem psala o háčkované vestičce a když nad tím tak přemýšlím, tak to bude už asi patnáct let, co jsem naposledy háčkovala. No a s pletením je to dost podobné, naštěstí obě činnosti patří do stejné kategorie jako jízda na kole, tedy činností, které se nezapomínají. Nicméně i tak jsem se raději nepouštěla do žádných složitých vzorů 😀 a pletla jsem střídavě sloupky hladce a obrace, až mi vznikla jednoduchá šachovnice.

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

Takto jsem si upletla obdélník, který jsem nakonec sešila do rukávu a tím bylo celé pletení hotové.

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

Rychlovka a oddychovka od šití – a až se zima zeptá… můžu být v klidu, protože už jsem na studené vichry připravená… 😉

Jak uplést dámskou šálu
Jak uplést dámskou šálu

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace.

 


Chcete podpořit blog Prošikulky?

Chci podpořit Prošikulky.cz Líbí se vám blog Prošikulky? Na webu najdete spoustu nápadů na tvoření, detailní návody na šití, pletení a háčkování. To vše bez reklam, aby se vám blog dobře četl a nic vás nerušilo. Pokud chcete provoz blogu Prošikulky podpořit, můžete si zakoupit libovolný střih. Pokud nešijete, ale přesto vás blog baví a je pro vás užitečný, můžete přispět zakoupením vystřihovánky zde.


Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*