Jak jsem se stala certifikovaným lektorem šití!

Po několika měsících vám konečně můžu odtajnit, co jsem poslední dobou dělala… I když to tak možná vypadalo, tak jsem se neflákala, ba naopak, pěkně jsem si mákla! Udělala jsem si totiž mezinárodní certifikát lektora šití! Jako první z České i Slovenské republiky. Měla jsem obavy z toho, že nejsem “vyučená v oboru” a tak jsem vlastně laik, jak mi je občas podsouváno. Měla jsem strach z toho, že to celé v angličtině prostě nedám, nebo že ty úkoly pro dokončení certifikátu nebudu umět ušít. Měla jsem strach z toho, že se ukáže, že v tomhle oboru nemám “bez školy” co dělat. Pak se ale naopak ukázalo, že jsou mé obavy úplně zbytečné. Kupodivu jsem neměla problém ani s angličtinou ani se splněním všech podmínek. Utvrdila jsem se v tom, že i v oboru nevyučený člověk může danou věc skvěle ovládat, pokud má za sebou roky upřímné píle a opravdické nefalšované nadšení pro věc. Uvědomila jsem si, že jsem v mnohém také o hodně dál než ti, kteří si školou v oboru prošli a s tím jsou spokojení… Před několika lety jsem totiž v sobě nastartovala obrovskou touhu po tom – “skutečně to umět”! Neusínám na vavřínech, stále se učím. Od sebe, od ostatních. A ta touha nepohasíná. Nespokojím se s tím, že jsem dosáhla certifikátu. Nespokojím se s tím, co umím a vím teď. Nespokojím se s tím, čeho jsem dosáhla. V osobním životě by člověk měl umět být spokojený sám se sebou, v pracovním životě je ale ona nespokojenost naopak klíčem k úspěchu… Je přede mnou ještě daleká cesta. Mnozí z vás jsou se mnou od samých začátků a vědí, jak moc jsem se posunula. Budu moc ráda, když mojí cestu budete sledovat i dál a třeba se v té touze po dalším poznávání přidáte ke mně. Společně totiž dokážeme velké věci! ♡

Děkuji že jste se mnou, bez vás by nebylo nic!

A tady přikládám pár fotek výrobků, které jsem šila právě pro získání certifikátu…

Lektor šití

Lektor šití

Lektor šití

Mějte se krásně, Peťa

PS: Chcete se o mojí cestě dozvědět víc? Pak mrkejte tady:

MŮJ PŘÍBĚH mezi látkami a nitěmi

nebo tady:

Na mateřské spustila blog Prošikulky.cz, dnes její střihy kupují maminky po celém světě


Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

6 komentářů

 1. Profilový obrázek

  Gratuluji, obrovský úspěch. Ano, když je v tom nadšení pro věc, všechno jde. A výrobky krásné, ten kabátek na poslední fotce je skvělý. Krásný den a hodně zdaru v další práci 🙂

 2. Profilový obrázek
  Dana Kolínská

  Milá paní Petro, moc Vám gratuluji k získání certifikátu lektorky šití. Jsem na Vás pyšná, že jako jediná z české a slovenské republiky jste to dokázala.

  • Peťa

   Dobrý den Dano, moc děkuji! Abych řekla pravdu, samotnou mě to moc potěšilo!
   Mějte se hezky, Peťa

 3. Profilový obrázek

  Gratuluji, to je úžasné !

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*