Jednoduchá dámská sukně bez střihu (VIDEO i foto návod jak ji snadno a rychle ušít)

Péťa  ·  26.5.2023  ·  2 minut čtení

V tomto článku bych vám ráda ukázala, že někdy není potřeba vymýšlet žádné složitosti a platí, že v jednoduchosti je krása. Zkrátka si spolu ušijeme úplně jednoduchou sukni bez střihu. Toto šití vřele doporučuji i pro úplné začátečníky.

Návod jak ušít jednoduchou sukni bez střihu

Natočila jsem pro vás krátké video, jak jsme sukni krok za krokem ušila:

Pro jistotu jsem připravila také tři jednoduché nákresy a stručný popis, kdyby vše z videa nebyl zřejmé.

Doporučený materiál na sukni bez střihu

Na sukni jsem použila zbytek látky pravého hedvábí, který jsme si přivezla z Milána. Na sukni tohoto typu doporučuji použít nějakou velmi lehkou, splývavou tkaninu. Ideálně bude právě např. hedvábí, viskózová halenkovina, případně popelín apod.

Velikost obdélníku záleží na vaší velikosti. Počítejte s délkou: obvod sedu + 30 cm (min.). Čím více bude přídavek, tím bude sukně "širší". Délka sukně závisí na Vašich preferencích. Já jsem vycházela z toho, co jsem měla. Tedy 50 cm látky z které jsem ještě cca 2 cm odstřihla pro dorovnání drobných nepřesností a pak další 3 cm na podehnutí v pase pro vznik tunýlku.

Psaný popis jak ušít jednoduchou dámskou sukni bez střihu

  • Obr.1: U obdélníku začistíme střižní okraje v delších stranách.
  • Obr.2: Obdélník složíme na polovinu lícem dovnitř a sešijeme v kratších stranách. Švové přídavky začistíme.
  • Obr.3: V horním kraji podehneme okraj látky za cca 3 až 3,5 cm (podle šířky vámi použité pruženky) do rubu sukně a po lícové straně prošijeme tak, že ponecháme malý kousek nedošitý na provlečení pruženky. Délku pruženky si naměříme na těle a vsuneme do vzniklého tunýlku. Pruženku naplocho sešijeme a ponechaný otvor došijeme.

A tadá, tím je sukně hotová! Rychlovka, že ano? Takových sukýnek můžete během jednoho odpoledně našít hned několik. Pro kamarádky, dcerky, maminky, vnučky...

Jak ušít jednoduchou dámskou sukni bez střihu

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Zajímavé střihy v eshopu

Další články v kategorii