Inspirace na letní home decor

Péťa  ·  23.6.2016  ·  2 minut čtení

Podle kalendáře i teplot léto opravdu dorazilo. A tak pro vás mám pár tipů, pokud si chcete v letním parném dni udělat doma takovou jednoduchou osvěžující výzdobu.

Málokterá žena nemá ráda květiny, ať už jsou v květináči, řezané, nebo jen z lásky na louce natrhané. Nějsou to sošky ve vitríně, ale právě květiny, které dělají domov útulným a zabydleným místem.

Možná si ani neuvědomujete, jaké divy udělá čerstvě řezaná květina ve váze na stole. A možná budete překvapení, že stejnou (ne-li větší) parádu vám vykouzlí i obyčejné kopretiny ze zahrádky.

Inspirace na letní home decor
Inspirace na letní home decor

Jestli zapomínáte květinám pravidelně měnit čistou vodu, nebo máte doma malé divochy a hrozí, že by vázu převrhly, zkuste si některé květiny nechat pozvolna usušit. Pořiďte si je ještě čerstvé, zařízněte a položte na suché větrané místo. Vhodné k sušení jsou nejen růže, ale například i levandule, v českých zahradách hojně pěstovaná třapatka, nebo třeba řebříček.

Inspirace na letní home decor
Inspirace na letní home decor

Poslední inspirací jsou čestvé kvítky zavěšené v baňkách. To je ideální typ pro nás, maminky s malými dětmi. Baňky zavěsíme tak, že je děti nerozlijí, ani neokošou případné jedovaté listy. Bohatě si vystačíme s malými hezkými zavařovačkami a kouskem provázku, který kolem skleniček omotáme. Aby květ v baňce hezky držel, zlehka jej připevníme například zahradnickým drátkem k provázku omotaném kolem baňky. Klasickými růžičkami určitě nic nezkazíme, ale když vám děti na zahradě natrhají třeba jen obyčejné sedmikrásky nebo zvonky, nejen že se budou podílet na tom, jak to u vás doma vypadá, ale jistě vám i vykouzlí úsměv na rtech.

Inspirace na letní home decor
Inspirace na letní home decor

Mějte se krásně,
Peťa

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii