Zimní prostírání pod hrníčky

Péťa  ·  2.12.2014  ·  2 minut čtení

Venku přituhuje a tak by se hodil šálek teplého čaje nebo svařáku, co myslíte? A co si pod ten hrneček vyrobit originální háčkovanou podložku?

Háčkované prostírání pod hrníčky
Háčkované prostírání pod hrníčky

Vytáhla jsem tedy přízi a háček a pustila se do práce. Návod na háčkované prostírání je stručný, protože celá práce je opravdu snadná a rychlá, ideální pro začátečníky, nebo jako rychlý dárek. Základem je magic ring a video jak na něj najdete třeba tady:

https://youtube.com/watch?v=LNn20ar8LZE

A pak už se jen jednoduše háčkují půlsloupky (snad se to tak v češtině jmenuje, v angličtině je to half double crochet) dokola a dokola do potřebné velikosti. Pokud chcete, aby podložky byly trochu silnější a použili jste slabou přízi, můžete hotová kolečka podložit třeba látkou, já jsem použila zbytečky bílého fleecu.

Fleece jsem nakonec zastřihla kolem kolečka entlovacími nůžkami a tím je celé dílo hotovo.

Teď už jen zbývá najít večer chvilku, kdy děti spí a uvařit si svařák. :)

Mějte se krásně, Peťa

Pokud na háčkování moc nejste a raději byste zasedli k šicímu stroji, podívejte se na vánoční zimní inspiraci na šitá prostírání v tomto článku:

Pokud se s šicím strojem moc nekamarádíte a přesto byste si rádi vyrobili nějaké originální prostírání alespoň pod hrneček, můžete se inspirovat například v tomto návodu:

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii