Háčkovaná podložka

Péťa  ·  1.12.2014  ·  1 minut čtení

Ze zbytečku vlny, která mi zůstala po pletené bambulaté čepici, jsem uháčkovala rychlou podložku pod horkou konvici.

Háčkovaná podložka pod konvici
Háčkovaná podložka pod konvici

Vlna je 100% akryl, koupila jsem ji v německém Kauflandu asi za 1.5 EUR. Jde o hodně hodně silnou vlnu, použila jsem na ni háček č. 10.

Základem je magic ring, stejně jako u háčkovaných ozdobiček. Krásný popis jak na magic ring najdete třeba tady. Pak už se jen háčkuje dokola a dokola a dokola... Pokud chcete zvýraznit kruhovou strukturu, háčkuje je půlsloupky do zadního třetího očka, ještě pořád si nejsem jistá, jestli se tomu takhle správně říká. Tímto stylem jsem háčkovala i šedobílou šálu pro Terulku a v příspěvku o šále najdete i video s hezkým postupem, jak na háčkování.

A to je celé! Rychlovka, že? :)

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii