Flanelové pyžámko

Péťa  ·  22.9.2014  ·  2 minut čtení

Když jsem dostala tuhle látku, úplně jsem si vybavilo dětství na chalupě u babičky a dědy. Vzpomněla jsem si na ty velké staré péřové duchny, pod které když jste zalezli, tak jste se do rána nemohli pohnout, dokud vás zase někdo nevysvobodil. Vzpomněla jsem si, jak jsme večeřeli venku pod stromem bramborové placky a sypali si je hojně solí z nezapomenutelné plastové červené solničky. Vzpomněla jsem si na kachlová kamna, na kterých jsme vařili, na červené dřevěné schody, na zvláštní vůni omítky, kterou už dnes ucítíte jen ve starých staveních, na velký tmavý masivní stůl, který schovával spoustu šuplíčků a v nich všechny možné poklady a zajímavost... Zkrátka jsem si úplně vybavila ta léta, kdy jsem byla u dědy a babičky na prázdninách, jezdili jsme na kole pro mléko a vejce a děda ráno jezdíval (na svém neskutečně prastarém kole - vždycky na něj nasedal, pro mě záhadným způsobem, kdy si dal jednu nohu na šlapku, druhou propletenou se párkrát odrazil a pak ji přehodil přez rám) pro čerstvě napečené rohlíky, které jsme snídali s máslem a medem a zapíjeli meltou...

Tak všechny tyhle vzpomínky se mi vybavily, když jsem pohlédla na kus modrého flanelu. Hned mi bylo jasné, že z téhle látky musí být pyžamo, stejně jako jsem měla tehdy já a všechny děti (a asi i dospělí).  A tak během jednoho večera vzniklo tohle, pro mě úplně nostalgické, pyžamo pro Terulku.

Flanelové pyžamo
Flanelové pyžamo

Musím přiznat, že se mi nepodařilo úplně poladit všechny švy, protože flanel je to opravdu tlustý a poctivý a tak jsme doma zhodnotili, že pyžamo v nás sice vyvolává všechny ty vzpomínky, ale asi nebude moc pohodlné, protože ty švy jsou opravdu tuhé. Terulce jsem ho ale i přesto zkusila a dokonce se v něm už i poprvé dorůžova vyspinkala. Tak jsme už možná jenom, my staří, zhýčkaní. Však ona ta naše holka není žádný cimprlich a taky leccos vydrží! :)

Terulka v pyžamu
Terulka v pyžamu
Terulka v pyžamu
Terulka v pyžamu
Terulka v pyžamu
Terulka v pyžamu

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace. Podívejte se můj nejnovější střih na dětské pyžámko.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Švadlenka 24. 9. 2014

Děkuji Vendy! Flanelové pyžámko je taková opravdová melancholie a musím říct, že Terulce opravdu sekne :D (no jo no, jsem pyšná máma :) )

Vendula Urbanová 24. 9. 2014

Je úžasné a vaše Terulka je prostě kouzelná :) ( a to není poprvé co to píšu :)) takové pyžamko bych brala taky :)

Švadlenka 26. 10. 2014

Děkuji Vendy! Flanelové pyžámko je taková opravdová melancholie a musím říct, že Terulce opravdu sekne :D (no jo no, jsem pyšná máma :) )

eva 14. 3. 2018

Dobrý večer,

prosím najdu někde střih na toto pyžámko? Děkuji

Peťa z Prošikulky.cz 14. 3. 2018

Dobrý den Evo, střih zatím není zpracovaný, ale tvarově je pyžamo velmi podobné tomuto kabátku: Střih 3v1 - dětský kabátek, vesta a mikina a k němu pak už jen stačí doplnit tepláčky, např. tyto: Střih na dětské tepláky nebo třeba tento střih, který je vhodný právě na flanel: Střih na pyžamové kalhoty. Mějte se hezky, Peťa

eva 15. 3. 2018

Moc děkuji

Peťa z Prošikulky.cz 15. 3. 2018

Není za co, mějte se krásně, Peťa

Další články v kategorii