DIY: Mašličky

Péťa  ·  24.9.2014  ·  2 minut čtení

Mám ráda oblečení, které je do pasu, nikoliv na boky, takže když mám možnost, vždycky sáhnu po sukni do pasu, nebo kalhotách do pasu. Problém ale mívám s úpletovými šaty, kde ani není poznat, kde je pas a tak jsem si ušila pásek, který si v pase zavážu a hned je vidět, kde mám pas. Pásek jsem si ušila jako úplně jednoduchý pruh látky, bez spony, pouze na zavazování v šedé barvě, aby byl univerzální. Nakonec se mi zdál jednoduchý a bez nápadu, tak jsem si k němu ušila ještě mašli na připnutí spínacím špendlíkem, abych ho mohla případně oživit.

Pásek v neutrální barvě s odepínací mašlí
Pásek v neutrální barvě s odepínací mašlí

No a mašle u mě nakonec slavila mnohem větší úspěch, takže z původního projektu "Pásek" vznikl projekt "Mašličky", které jsem si tak rovnou ušila 4! Alespoň mám co obměňovat. :)

Mašličky
Mašličky

Každá z nich je na zadní straně opatřena spínacím špendlíkem, můžu ji tak připnout na jakékoliv oblečení nebo kabelku, prostě kamkoliv.

Mašličky jsou na spínací špendlík
Mašličky jsou na spínací špendlík

Tak jestli si takovou mašličku také chcete ušít, zvládnete to klidně i v ruce. Stačí si jen vytvořit šablonu, která by měla vypadat asi tak jako na dalším obrázku. Každý díl vystřihnout dvakrát, sešít, přišít špendlík (nebo klidně i vlásenku nebo gumičku) a máte hotovo.

Šablona na mašličky
Šablona na mašličky

PS: Úspěch zaručen! :)

Podívejte se i na další jednoduché DIY nápady.

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii