Návod a střih na dětské boxerky - trenky (velikost 80 - 158)

Péťa  ·  13.11.2017  ·  3 minut čtení
Střih a návod na dětské boxerky (trenky)

Mám pro vás nový návod a střih na dětské boxerky (trenky) a to ve velikostech 80 - 158. Střih najdete opět v e-shopu:

Doporučený materiál: pružné materiály - jednolícní úplet.

Tento střih je vhodný i pro začátečníky. Šít můžete na overlocku nebo klasickém domácím šicím stroji. Pokud budete šít na klasickém stroji, doporučuji používat stretch jehlu (více o jehlách do šicích strojů se dočtete v tomto článku: Jehly do domácích šicích strojů), šít pružným stehem (např. úzkým cikcakem nebo tříkrokým rovnostehem. Pokud to váš stroj dovolí, také snižte přítlak patky a snižte napětí spodní nitě.

Střih je k dispozici ve všech velikostech (80 - 122 nebo 128 - 158) a to jak jednotlivě (kde je vidět trasa šití a švové přídavky), tak i v klasickém zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou – pro lepší přehlednost je každá velikost jinou barvou. Můžete si tak vybrat, co vám více vyhovuje. Výhodou klasického zobrazení, kde jsou všechny velikosti najednou je, že můžete snadno svůj střih přizpůsobit na postavu, která se nevejde do jedné velikosti podle tabulky. Výhodou samostatně zobrazené velikosti je velká úspora času při přípravě látky – nemusíte přemýšlet kde a kolik přidat na švy, protože vše je názorně vyobrazeno.

Střih a návod na dětské boxerky (trenky)
Střih a návod na dětské boxerky (trenky)

Bojíte se slepování papírového střihu? Není to žádná věda a za chvilku vám přijde, že je to celkem hračka, mrkněte na návod: Jak jednoduše slepit papírový střih.

A tady je už návod, jak trenky ušít:

Podle střihu si z látky vystřihneme 2x zadní díl, 1x přední díl na přehybu látky, pokud chceme zvýšený pas, vystřihneme i 1x pásek na přehybu látky.

Střih a návod na dětské boxerky (trenky)
Příprava šití předního dílu

Zadní díly si sešijeme k přednímu dílu.

Střih a návod na dětské boxerky (trenky)

Poté sešijeme zadní sedový šev.

Střih a návod na dětské boxerky (trenky)
Střih a návod na dětské boxerky (trenky)

Nyní si začistíme nohavičky.

Střih a návod na dětské boxerky (trenky)

Nyní si sešijeme krokový šev.

Nyní si sešijeme krokový šev.
Sešití krokového švu - Jak ušít boxerky

Nakonec podehneme spodní lem nohaviček v závislosti na švových záložkách (tedy cca 3 cm) do rubu. Také začistíme okraj pasu a ten také podehneme do rubu, cca 1 - 1,5 cm.

Prošijeme, necháme nedošitý malý kousek, kudy provlékneme pruženku. Nedošitý otvor došijeme a máme hotovo.

Když budete mít chvilku a chuť, nechte mi prosím dole pod článkem komentář, jak se vám dnešní návod líbil a co byste na blogu rádi viděli někdy příště...

Mějte se krásně, Peťa

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii