Dámský pletený svetr

Péťa  ·  21.8.2019  ·  2 minut čtení

Tak jsem si po strašně dlouhé době koupila návod na dámský pletený svetr a nepletla jsem tedy podle sebe... Andreu alias DreaReneeKnits sleduju na instagramu už hrozně dlouho a když před časem představila návod na dámský pletený svetr LYS, bylo mi jasné, že přesně takový potřebuju!

A tak jsem si návod koupila a svetr jsem zdárně zvládla. Musím tedy podotknout, že jsem si všechny počty ok musela přepočítat, protože se ukázalo, že mám ještě menší velikost, než nejmenší v návodu. A tak jsem rozpočítala oka a šlo se na to.

Na pletení jsem použila přízi DROPS ♥ YOU 7 a pletací jehlice č. 2,5 a 3,5. Spotřebovala jsem 3 padesátigramová klubka šedé příze a 2 padesátigramová klubka černé příze. Takže suma sumárum, spotřeba je fakt malá!

Rukávy jsem proti návodu trochu protáhla, cca od 5 cm. Jinak jsem žádnou změnu v návodu (kromě přepočtení ok na mou velikost) nedělala...

Jak se vám můj nový dámský pletený svetr líbí? A zkusíte ho taky?

Mějte se krásně, Peťa

PS: Podívejte se na další pletené svetry, které jsem už upletla:

Návody jak uplést svetr

Dámský pletený svetr LYS - Návod: Andrea Mowry alias Drea Renee Knits
Dámský pletený svetr LYS - Návod: Andrea Mowry alias Drea Renee Knits

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Komentáře

Peťa z Prošikulky.cz 25. 8. 2019

Dobrý den Ivo, pletené díly můžete sešívat i na šicím stroji, ale počítejte s tím, že v budoucnu se Vám už velmi pravděpodobně tyto švy nepodaří vypárat, takže tím odpadá i možnost v budou celý svetr vypárat, pokud byste ho už třeba nechtěla nosit. Já díly k sobě sešívám ručně a je potřeba sešívat vždy díly pečlivě, za každou řadu. Hezký den, Peťa

Iva 24. 8. 2019

Dobrý den. Prosím o radu. Jak správně sesivat pletené díly svetru aby vypadal pěkně. Jakým stehen a mohu i na šicích strojích? Moc děkuji za radu.

Další články v kategorii