Dámský pletený kabátek - návod

Péťa  ·  19.4.2017  ·  2 minut čtení

Před pár dny jsem dokončila pletený kabátek pro kamarádku. Měla jednoduché přání, delší propínací svetřík ve žluté až hořčicové barvě. Zbytek byl na mně. Nakonec jsem se rozhodla pro 100% bavlněnou přízi mé oblíbené značky Drops - Drops ♥ You 5 (byla bohužel ukončena výroba této limitované řady, v některých obchodech můžete ještě posledních pár klubíček najít, další bohužel už ale doobjednat nelze. Tuto řadu nahradí nová limitovaná kolekce Drops ♥ You 8).

Ručně pletený dámský propínací svetr na přání - upletený vzorek z vybrané příze
Ručně pletený dámský propínací svetr na přání - upletený vzorek z vybrané příze

Přízi jsme s vybrala hned z několika důvodů:

  • je v barvě, na které jsme se s kamarádkou, pro kterou je svetr, domluvily
  • je ze 100% bavlny - velkou výhodou je to, že se hotový výrobek může prát v pračce na jemný program při nižší telotě (výrobce dokonce píše, že je možné prát až na 60°C - což by bylo výhodou například u pletených ručníků, v našem případě by se ale svetr srazil)
  • jde o recyklovanou bavlnu - spolu s aktuálním směrem životního stylu, který obsahuje i udržitelnou módu, se jedná o vhodně zvolený materiál
  • síla příze je vhodná pro jehlice č. 5 - záleží samozřejmě na tom, jak kdo při pletení utahuje. V každém případě je hotová pletenina vhodná na celoroční nošení.

Pokud takový cardigan chcete také uplést, pak se podívejte do mého e-shopu, ve kterém už nyní najdete návod na tento pletený propínací svetr.

Mějte se krásně,
Peťa

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii