Malá pařížanka: Vesta z bavlněného aksamitu

Péťa  ·  7.10.2014  ·  1 minut čtení

A tak jsem si zase něco spíchla sama pro sebe. Jak už jsem určitě několikrát psala, miluju sukně do pasu a vůbec všechno oblečení, které zdůrazňuje pas. A protože jsem v šatníku žádnou vestičku neměla (jak to, že mi takový naprostý základ chybí?), nebylo nic jednoduššího, než si nějakou ušít. Popravdě jsem si ji ušila na svou obvyklou váhu a postavu, takže ji ještě nějaký ten pátek nosit nebudu, ale do Vánoc už mi určitě bude. :)

Oboustranná vestička z šedého aksamitu a černého úpletu
Oboustranná vestička z šedého aksamitu a černého úpletu

Je obooustranná, z jedné strany je černý bavlněný úplet a z druhé strany je šedivý bavlněný aksamit (neboli kojenecký plyš). Je konstruovaná z dvanácti dílů, resp. ze šesti dílů od každé z látek - dva zadní díly, dva boční a dva přední. Zapínání jsem vyřešila na ozdobné druky a celou jsem ji ozdobně proquiltovala černou nití.

Zapínání na ozdobné druky
Zapínání na ozdobné druky

Bavlněný aksamit je nádherný materiál, člověk by se s tou látkou chtěl pořád mazlit, už abych ji mohla začít nosit! :) A teď bych si ráda ušila ještě jednu, tentokrát klasickou kostýmovou, tak snad se k tomu brzy dostanu...

Podívejte se na další inspirace a návody jak ušít vestu.

Sdílejte radost ze šití

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli pomocí sociálních sítí nebo mi napište komentář dole pod článkem. Budu ráda za každou zpětnou vazbu. ♥


Střihy zdarma

Víte, že na těchto stránkách najdete také střihy zdarma ke stažení?


A víte, že jsem napsala knihu, ve které se dělím o své tipy k šití?


Podpořte Prošikulky.cz

Nákupem mých střihů v e-shopu podpoříte chod těchto stránek (bez otravných reklam) se spoustou kvalitních návodů na šití zdarma.

Další články v kategorii