borkovcova.petra

21. 4. 2020

Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu, čím může být vynechání stehu v cik-caku: sem tam mi namísto cikcak ušije rovně. většinou se to stane při pomalém šití, při rychlém jsem to nezpozorovala. jehlu jsem vyměnila, ale pořád to vynechalo. děkuji a přeji pěkný den.
Petra

Peťa z Prošikulky.cz

22. 4. 2020

Dobrý den Petro, děkuji za Váš dotaz v Poradně. Vynechaný steh může mít několik příčin. Z technického hlediska dojde k chybě provázání stehu. To může být způsobenou špatnou technikou šití, například při častém zrychlování a zpomalování v průběhu jednoho švu. Velmi často je steh vynechaný také v silně exponovaných, například pokud lemujete spodní okraj trička a švem přecházíte přes boční šev. Dalším možným důvodem je také šatně navlečená spodní nebo horní nit. Jedním z možných důvodů může být i použití méně kvalitní nitě, která se ve stroji "cuchá" a tím stroji ztěžuje samotné šití a stroj tak prostě občas některý steh nezvládne ušít. V neposlední řadě to může být i špatná kombinace jehly a materiálu (například použití univerzální jehly na šití úpletů a obráceně). Extrémním důvodem může být i samotná kvalita šicího stroje. Pokud je stroj velmi nekvalitní nebo málo čištěný, může se kvalita stehů výrazně snížit. Snad Vám má odpověď alespoň trochu pomohla. Mějte se hezky, Peťa

borkovcova.petra

22. 4. 2020

Dekuji za obsáhlý popis,jdu jedno po druhem a asi to bude tím nestejnomernym sítím/rychlosti 🙂 dnes už to bylo dobre...dekuji a přeji pekny večer.
Petra