_petra_

16. 10. 2018

Dobrý den Petro,

vrhla jsem se na šití domácích kalhot. Máte je do velikosti 46. Dívala jsem se na video o zvětšování a zmenšování střihu. Střih jsem si vytiskla, ale musím říct, že na některých stránkách vůbec nemám napsané velikosti u těch všech čárek. Například J R Q atd. nemá žádná čísla velikostí a třeba B je má a tudíž vím kam a jakým směrem zvětšovat.
A druhý dotaz. Vím, že jste ve videu hovořila o tom, že se střih dá zvětšit o max dvě velikosti. Potřebovala bych ho spíš zvětšit o 3 velikosti, tedy na velikost 52, myslíte že je to zrovna u tohohle střihu realné? Děkuji za odpověď.

S pozdravem

Petra

Peťa z Prošikulky.cz

16. 10. 2018

Dobrý den Petro, velikosti jsou popsané tak, aby z celkového pohledu bylo jasné, o jaké velikosti jde, ale není možné je psát na všechny stránky, z toho by byl ve výsledku strašný zmatek. :) Co se toho stupňování střihu na tepláky týká, myslím, že by to mohlo fungovat i o tři velikosti. Střih je velmi jednoduchý takže by tam neměla být žádná záludnost. Zkuste a uvidíte, nechte si raději trochu větší švové přídavky přes boky a pas, abyste mohla střih případně poupravit. Mějte se hezky, Peťa