m7.prochazkova

30. 3. 2020

Dobrý den Peťo,
mladší sestra má problém sehnat jakékoli tričko s dlouhým rukávem v konfekci, jelikož má růstovou vadu zápěstí. Chtěla jsem jí k svátku udělat radost a ušít nějaké tričko přímo na míru. Ohledně úprav střihu trička mi je všechno jasné a sestře sedí opravdu jako ulité, ale máme problém právě s tím zápěstím. Střih na její velikost má prostě úzké zápěstí, přestože průramek jako takový je v pořádku, a větší střih jí už zase vůbec nesedí. Prostým přičtením rozdílu obvodu zápěstí jsem se dostala k deformaci rukávu u výrobku. Tak si nějak nejsem jistá, kde jsem udělala chybu.
Děkuji za radu
Michaela

Peťa z Prošikulky.cz

31. 3. 2020

Dobrý den Michaelo, děkuji za Váš dotaz, je to moc hezké, že chcete sestře udělat tímto způsobem radost. Co se úpravy šířky rukávu týká, je velmi jednoduchá. Střih patřičně rozšiřte ve směru rukávového švu pouze ve spodní části, nikoliv po celé délce až k rameni. Skutečně jen ten spodní lem. Důležité je, abyste střih rozšířila o stejnou vzdálenost na obou stranách rukávu (nikoliv kolem středu) a aby nově vzniklé rukávové švy měli stejný tvar a stejnou délku. Pokud by byl můj popis zmatený, dejte vědět, nakreslila bych Vám to, aby bylo vše jasné. Mějte se hezky, Peťa

jana.svitakova

17. 4. 2024

Moc děkuji za video o úpravách střihu, ale jedna věc mi tam chyběla. Mám problém úzkými střihy rukávů, protože mám dosti silné ruce je mi úzký rukáv značně nepříjemný. Mohu rozšiřovat od průramku dolů k zápěstí nebo na to máte opět lepší metodu. Děkuji Jana S.