zuzana.nej

29. 6. 2022

Dobrý den, mám otázku, tyto šaty se musí šít jako propínací, nebo by šel přední díl udělat klasicky jen přes hlavu, bez rozepínání? Bude v tom někde nějaký háček? Předem díky za odpověď, Zuzka

Peťa z Prošikulky.cz

30. 6. 2022

Dobrý den Zuzko,

pokud nemáte široká ramena, přes která byste šaty nepřevlékla, se ještě bojím, že bez rozepínání, že šaty nepřevléknete přes hlavu. Možností by bylo výstřih trochu podstřihnout (zvětšit), abyste šaty mohla při oblékání přes hlavu přetáhnout.

Hezký den, Petra

Michaela M.

5. 7. 2022

Dobrý den Ptro,
moc se mi líbí Váš nový střih na letní šaty Summer Vibe. Myslíte, že bych je mohla ušít bez záševků dle střihu i když mám větší prsa (75 F)?
Moc děkuji za odpověď, Míša.

Peťa z Prošikulky.cz

7. 7. 2022

Dobrý den Míšo,

určitě můžete šaty ušít i bez záševků, počítejte s tím, že od průramků směrem k prsním vrcholům se Vám vytvoří menší sklad látky, ale z mého pohledu to není žádný problém. U většiny volnočasového oblečení tomu tak je a myslím, že jsou prsní záševky často zbytečně přeceňovány. Ale záleží spíš na Vašich preferencích, jestli Vám takto pohodové a pohodlné oblečení vyhovuje nebo ne.

Hezký den, Petra

polivkova.jit

19. 8. 2022

Dobrý den. U těchto šatů je jako možnost šití výstřihu s legou. Postupovala jsem podle návodu, ale není tam pořešené začištění té levý, když dávám podsádku. Jak prosím ten kousek výstřihu začistit? Nerada bych celý výstřih lemovala proužkem, počítala jsem s podsádkou, už to mám i podžehlené. Děkuji za radu.

Peťa z Prošikulky.cz

29. 8. 2022

Dobrý den,

podsádku pak našijete úplně stejným způsobem, jako když byste šila šaty s klasickým rozepínáním. Podsádku položíte na lícovou stranu šatů do výstřihu a v průkrčníku našijete. Pak ji jen podehnete do rubu a v kraji knoflíkové légy můžete podsádku případně přichytit několika stehy.

Hezký den, Petra