Peťa z Prošikulky.cz

7. 1. 2019

Potřebujete poradit jak ušít dětské pyžamo, z čeho, nebo jen hledáte dobře padnoucí střih? Pak se neváhejte ptát v této sekci poradny.

Mějte se hezky, Peťa

Střih na dětské pyžamo

Se šitím by vám mohlo pomoci i toto video:

pavlina.trpkosova

8. 1. 2019

Dobrý den,

prosím o radu ohledně velikosti pyžamových kalhot z pleteniny. V tabulce velikostí vidím u velikosti 92 obvod pasu 54. Po změření střihu 92 v horní části mi vychází 23,5 cm x 2= 46 cm. čtverec 5x5 cm po vytištění má opravdu 5x5 cm. Zkušební model je tím pádem dceři malý. S šitím začínám, ale snažím se jít pečlivě dle návodu.

Děkuji a přeji hezký den.

Pavlína Trpkošová

Peťa z Prošikulky.cz

9. 1. 2019

Dobrý den paní Trpkošová, střih na dětské pyžamo z pleteniny je konstruovaný pro průžné materiály - pleteniny, jako např. úplety. Nepoužila jste na střih náhodou nepružnou látku? Hezký den, Peťa

Švadlenka

10. 1. 2019

Ano, použila jsem starý povlak na polštář, abych viděla na zkoušku jak to bude vypadat. Ale překvapilo mě 6 cm rozdíl. je to tedy v pořádku?

Peťa z Prošikulky.cz

10. 1. 2019

Tak to je ale bohužel špatně, úplety jsou velmi pružné a proto se při konstrukci střihů přidává "záporný volnostní přídavek", ve velikosti 92 je výrobkový rozměr pro pas 2 x 23,6 = 47,2 - volnostní přídavek je tedy záporný a je to tak v pořádku. Na zkušební model je vždy potřeba používat materiál, který má stejné vlastnosti, především elasticitu, jako látka, pro kterou je střih určený. Hezký den, Peťa

koudelova.zuzana

20. 9. 2019

Dobrý den,
používám ráda tento střih na takové domácí tepláčky, ale syn poslední dobou striktně vyžaduje u kalhot kapsy. Dají se, prosím, do střihu nějak vpasovat? Napadlo mě rozstříhnout střih v půlce, přidat na švy, ušít kapsu do bočního švu a zase sešít dohromady, ale mate mě v tomto mém postupu šipka pro polohování na látku. Můžete mi, prosím, poradit?
Děkuji, Zuzana

Peťa z Prošikulky.cz

20. 9. 2019

Dobrý den Zuzano, postup šití je tak, jak píšete. Rozdělit střih pro boční šev a zde umístit kapsu. Hezký den, Peťa