Peťa z Prošikulky.cz

17. 8. 2018

Potřebujete poradit jak ušít asymetrickou sukni? Přemýšlíte z čeho sukni s prodlouženým zadním dílem ušít, nebo jste se při šití někde zasekli a nevíte si rady? Pak se neváhejte ptát v této kategorii poradny. 

Švadlenka

17. 8. 2018

Dobry den, ja se omlouvam, ale moc nechapu ty posledni upravy zipu, tu podsadku nejak prisivam?

Peťa z Prošikulky.cz

17. 8. 2018

Dobrý den, nejprve si našijete zip k přednímu i zadnímu dílu sukně. Pak si připravíte podsádku, kterou si v jedné z kratších stran přišijete - takže Vám vznikne 1 kus podsádky. Sešitý šev podsádky začistěte zvlášť a rozžehlete. Sešitou podsádku si začistěte i po vnějším dlouhém okraji a obě kratší nesešité strany také začistíte. Sešitou podsádku našpendlete do pasové linie sukně - šev podsádky leží na bočním švu sukně. Špendlíte tak, že je podsádka lícem k líci sukně. Našpendlenou podsádku našijte do pasové linie sukně. Našitou podsádku můžete tzv. podšít - šijete v podsádce, cca 2 mm od švu s pasovou linii a prošíváte zespodu i švový přídavek - díky tomu si podsádka hezky sedne a nebude Vám v pase vylézat. Kratší strany podsádky zahněte 1 cm do rubu, jako je to na prvním obrázku zleva v posledním řádku. Přežehlete nebo vystehujte a celou podsádku zahněte směrem do rubu sukně.Podsádku podél zipu v rubové straně přichyťte drobným ručním stehem k zipové tkanici. Pokud se Vám boční šev nepodařilo došít až úplně k zipu, pak malý otvor pod zipem sešijte v ruce drobným matracovým stehem. Snad jsem to napsala alespoň trošku srozumitelně. Pokud byste měla ještě jakékoliv dotazy, neváhejte psát! Mějte se hezky 🙂 Peťa

denisa.petrackova

24. 12. 2021

Prosím, jaka je spotřeba latky? U velikosti 34-36? Dekuji

Peťa z Prošikulky.cz

29. 12. 2021

Dobrý den, spotřeba je (při šíři látky 140 cm):

  • pro velikosti 32–38: 2 m
  • pro velikosti 40–46: 2,2 m

Hezký den, Peťa

Eva S.

6. 8. 2023

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s polohováním střihu, který má na své jedné straně borduru. Není mi to podle návodu vůbec jasné, resp. jsem tam o tom nenašla žádnou zmínku. Vy jste rovněž šila z látky ukončené krajkou, ale látka má krajku na jedné straně, tedy rovně, zatímco spodní lem sukně je potřeba mít mírně do obloučku. Jak tedy polohovat střih na takovouto látku? Jedná se o tuto látku: https://www.bubulakovo.cz/bavlnena-latka-jeans-ornament-embroidery-21734
Taky mi není úplně jasná návaznost předního a zadního dílu - přední díl má tu krajku/borduru, tedy nemá rovný spodní okraj. Jak napojit ten zadní díl? Na žádné fotce není šev předního a zadního dílu při dolním okraji vidět.
Děkuji!

Peťa z Prošikulky.cz

14. 8. 2023

Dobrý den Evo,

obloučku v předním dílu se díky borduře budete muset vyhnout. Tedy přední díl položíte tak, že boční kraj bude přesně v konci bordury. Zadní díl střihnete klasicky dle polohovací (referenční) linie. Boční délka bude cca o 1,5 cm delší než máte v předním dílu. Protože spodní lem sukně v zadním dílu budete lemovat (podehýbat za oněch 1,5 cm).

Snad Vám má odpověď pomohla.

Kdyby cokoliv, znovu se ptejte. Držím palce, mějte se hezky, Petra

Eva S.

14. 8. 2023

Dobrý den, děkuji za odpověď, rozumím tomu tedy správně, že sukně tím pádem bude vepředu kratší než je střih? Protože ve skutečnosti bude vypadat tak, jako bych od bočního kraje vedla kolmici k přehybové linii (nebo jinak bych musela mít vepředu šev). Když se dívám na střih, tím by se zkrátila délka předního dílu skoro na polovinu, je to tak? Když se dívám na Vás v sukni, nezdá se mi, že by byla o tolik kratší než ty jiné varianty.. Dá se tu nějak vložit obrázek? nakreslila bych, jak to myslím..

Peťa z Prošikulky.cz

14. 8. 2023

Dobrý den,

sem do Poradny bohužel obrázek vložit nejde, ale pošlete mi ho prosím na mail dotazy@prosikulky.cz .

Těším se, až se tím společně prokoušeme. :) Hezký den, Petra