Peťa z Prošikulky.cz

11. 4. 2018

Potřebujete poradit jak ušít dámskou sukni RACHEL? Přemýšlíte z čeho sukni ušít, nebo jen hledáte střih na dámskou sukni jednoduchého střihu? Pak se neváhejte ptát v této sekci poradny.

vanzurova.jana

21. 5. 2018

dobrý den Petro jsem trochu na rozpacích. Mám šít polokolové sukně z úpletu. Střih jsem si udělala klasicky OP/2=r. Mám půlkruh s půlkruhem v pasu, který je OP. Mohu polovinu tohoto střihu položit na úplet v přehybu látky a střihnout v jednom kuse? Nebudu mít v celé sukni směr úpletu od pasu dolů. Dělala jste to tak u červené easy sukně.Šila jsem takto sukni z tužšího plátna a do pasu jsem udělala náplet s vloženou gumou. Nyní mám úplet jak na sukni tak na pas. Mám OP nějak zmenšovat s ohledem na pružnost materiálu? Děkuju za rady. Ušila jsem hodně, ale nyní mám šít kamarádce a nerada bych pokazila. Jana

Peťa z Prošikulky.cz

21. 5. 2018

Dobrý den, do obvodu pasu bych nezmenšovala, max. o 1 - 2 cm. Před tím, než celou sukni odšijete, je potřeba sešitý půlkruh nechat vyvěsit. Ideálně na krejčovské panně nebo na ramínku. Protože by se Vám jinak po osnovní niti vytáhla a zdeformovala. Hezký den, Peťa

petra-knapova

17. 9. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda podle vašeho střihu na sukni RACHEL se mi podaří ušít takovýto typ sukně
https://www.glara.cz/sukne/kostkovana-dlouha-zimni-sukne-393866

děkuji moc
Petra

Peťa z Prošikulky.cz

17. 9. 2019

Dobrý den Petro, ano, podaří. Hezký den, Peťa

Lenka C.

6. 2. 2021

Dobrý den, Péti, ráda bych si sukni ušila dlouhou až na zem. Bude střih v tomto případě stejný, akorát jej prodloužím? Děkuji za pomoc :)

Peťa z Prošikulky.cz

8. 2. 2021

Dobrý den Lenko,

ano, sukni stačí jednoduše prodloužit na požadovanou délku. Je zkuste ověřit, jestli v takové délce nebude sukně ve spodním lemu až příliš široká a těžká (záleží na materiálu, který použijete - saténová sukně budě působit bez úprav těžkopádně, šifonová naopak skvěle...). V případě potřeby sukni v prodloužené délce trochu zužte. :)

Hezký den, Peťa

Karolína K.

9. 5. 2022

Dobrý den, moc prosím, dá se nějak střih upravit na dívčí sukénku? 8 let