zuzana.nej

12. 2. 2021

Dobrý den, tyto šaty BACKYARD na mě neustále vyskakují jak na fb tak Instagramu a jsem z nich nadšená...ale bojím se těch knoflíků (respektive knoflíkových dírek). Šlo by to udělat falešným způsobem, že by z vrchu byly takto knoflíky na pevno a z boku od rukávů do pasu byl přidán skrytý zip? A za druhé jde použít i silky? Nebo jiný vhodný materiál na letní šaty, aby byl splývavý, ale nepříliš mackavy...plátno bych žehlila furt, proto se mi moc nezamlouvá🤔. Díky za odpověď, Zuzka

Peťa z Prošikulky.cz

15. 2. 2021

Dobrý den Zuzko,

skryté zapínání v bočním švu je možné. Co se látky týká, tak silky neboli umělé hedvábí či polyesterová halenkovina se dá použít. Obdobně se dají použít i další splývavé materiály, avšak u těch z umělých vláken počítejte s tím, že Vám mohou "elektrizovat". Osobně mám raději například lehké viskózové letní látky, i za cenu vysoké mačkavosti. Avšak jsou savé, na léto velmi příjemné a kolem nohou nemají tendenci elektrizovat.

Mějte se hezky, Peťa

zuzana.nej

16. 5. 2021

Dobrý den Petro, ještě jeden dotaz. Střih už mám...ale zjišťuji, že tam zmiňujete nažehlovací plátno a ono jaksi není nikde dostupné (nebo ho nemůžu najít)...lze to ušít i jen z látky bez podžehlení?

Peťa z Prošikulky.cz

17. 5. 2021

Dobrý den,

bez podžehlení to moc nedoporučuji, ale také by to v případě nouze šlo. Jako alternativu můžete použít libovolnou tenčí až středně silnou výztuhu, například nažehlovací vlizelín.

Hezký den, Peťa

Miroslava Š.

30. 5. 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či by sa na šaty BACKYARD hodil aj ľan s 3% lycrou ?
ďakujem, Mirka

Peťa z Prošikulky.cz

30. 5. 2021

Dobrý den, ano, hodil. Hezký den, Peťa

Miroslava Š.

31. 5. 2021

Ďakujem za odpoveď.