zuzana.nej

12. 2. 2021

Dobrý den, tyto šaty BACKYARD na mě neustále vyskakují jak na fb tak Instagramu a jsem z nich nadšená...ale bojím se těch knoflíků (respektive knoflíkových dírek). Šlo by to udělat falešným způsobem, že by z vrchu byly takto knoflíky na pevno a z boku od rukávů do pasu byl přidán skrytý zip? A za druhé jde použít i silky? Nebo jiný vhodný materiál na letní šaty, aby byl splývavý, ale nepříliš mackavy...plátno bych žehlila furt, proto se mi moc nezamlouvá🤔. Díky za odpověď, Zuzka

Peťa z Prošikulky.cz

15. 2. 2021

Dobrý den Zuzko,

skryté zapínání v bočním švu je možné. Co se látky týká, tak silky neboli umělé hedvábí či polyesterová halenkovina se dá použít. Obdobně se dají použít i další splývavé materiály, avšak u těch z umělých vláken počítejte s tím, že Vám mohou "elektrizovat". Osobně mám raději například lehké viskózové letní látky, i za cenu vysoké mačkavosti. Avšak jsou savé, na léto velmi příjemné a kolem nohou nemají tendenci elektrizovat.

Mějte se hezky, Peťa

zuzana.nej

16. 5. 2021

Dobrý den Petro, ještě jeden dotaz. Střih už mám...ale zjišťuji, že tam zmiňujete nažehlovací plátno a ono jaksi není nikde dostupné (nebo ho nemůžu najít)...lze to ušít i jen z látky bez podžehlení?

Peťa z Prošikulky.cz

17. 5. 2021

Dobrý den,

bez podžehlení to moc nedoporučuji, ale také by to v případě nouze šlo. Jako alternativu můžete použít libovolnou tenčí až středně silnou výztuhu, například nažehlovací vlizelín.

Hezký den, Peťa