Peťa z Prošikulky.cz

17. 8. 2018

Potřebujete poradit jak ušít klasické dámské kalhoty? Máte jakékoliv jiné otázky týkající se střihu nebo šití kalhot? Pak se neváhejte ptát v této sekci poradny.

Ještě než zašlete dotaz ohledně postup šití, doporučuji shlédnout návodové video na téma šití kalhot:

Pro zasílání dotazů a komentování je nutné se přihlásit tady: Můj účet.

Mějte se hezky, Peťa

ivana.be

18. 2. 2019

Dobry den, nejak se mi nedari najit udaj, jak dlouhy ma byt zip na kalhoty ROAD. Dekuji.

Peťa z Prošikulky.cz

19. 2. 2019

Dobrý den Ivano,

délka zipu bývá u nižších kalhot kolem 12 – 15 cm, u kalhot s vyšším pasem je délka zipu o pár centimetrů delší, podle velikosti se může pohybovat až k 20 cm. Vhodnou délku si můžete doměřit přímo na těle.

Další informace k šití kalhot, i ty ohledně zipu, najdete v tomto článku:
https://www.prosikulky.cz/navod-jak-usit-rifle/

Hezký den, Peťa

katerina.kubatkova

5. 3. 2020

Dobrý dne, chtěla bych si tyto kalhoty ušít z letního softshellu, měla byste nějaké rady nebo je potřeba něco upravit? A jak je to prosím se začišťováním této látky na klasickém šicím stroji? a jsou třeba výztuhy stejně jako u vašich kalhot na videu?
Děkuji za odpovědi, Káťa

Peťa z Prošikulky.cz

5. 3. 2020

Dobrý den Káťo, softshell má tu výhodu, že ho není potřeba nijak začišťovat, já osobně bych ho čistě z estetického důvodu začistila obyčejným cikcakem. Střih není potřeba na tuto látku nijak upravovat, ale výztuhy budete určitě potřebovat, stejně jako je to ve videu. Bez těch by se Vám například pásek hned shrnul a vytvořil by varhánky, protože by neměl žádnou oporu... Mějte se hezky, Peťa

katerina.kubatkova

10. 3. 2020

Ještě mám jeden dotaz, je lepší vybírat velikost kalhot podle obvodu v pasu nebo obvodu boků? Co se bude jednodušeji upravovat?
Děkuji za odpověď

Peťa z Prošikulky.cz

11. 3. 2020

Dobrý den, kalhotové a sukňové střihy se vybírají podle obvodu sedu. Hezký den, Peťa

marika.smahelova

13. 1. 2021

Dobrý den, na střihu na kalhoty jsem nenašla značky pro záševek a pro nakládanou kapsu.Poradíte mi prosím?Děkuji
Marika

Peťa z Prošikulky.cz

13. 1. 2021

Dobrý den Mariko,

dívám se do střihu a ve všech verzích naznačení umístění kapsy i záševku vidím. Není možné, že na monitoru toto vidíte, ale tenké čáry se Vám na papír špatně vytiskly?

Pokud značky nevidíte ani na monitoru, napište mi prosím podle které verze střihu šijete (PDF A0, nebo PDF A4 se švy - případně v jaké konkrétní velikosti, nebo PDF A4 bez švů) a já se na to raději ještě jednou podívám.

Hezký večer, Peťa

zuzana.nej

1. 5. 2021

Dobrý den, Petro dotaz. Lze tyto kalhoty i z teplákoviny? Chtěla bych pohodlné "rifle" kdy mi nebudou překážet, když budu při práci s dětmi i na podlaze, ale abych v nich mohla i zařizovat na úřadě...tak jsem myslela teplákovinu s motivem jeans...ale nejsem si jista, zda je tento střih na to vhodný, případně jaký? Poradíte? Díky moc :)

Peťa z Prošikulky.cz

3. 5. 2021

Dobrý den,

ano, pokud bude teplákovina pevnější, pak ji použít můžete. Avšak počítejte s tím, že po delším sezení se Vám na kalhotách trochu vytahají kolena. Vypráním se to opět vrátí, avšak při častém nošení a častém sezení nebo klečení ta kolena trochu vytahaná zůstanou na vždy. Pak je otázkou, jestli v takových pohodlných kalhotách chodit na úřad. :)

Hezký den, Peťa

lucia.kissova2

15. 11. 2022

Dobrý deň, prosím Vás, sú Vaše nohavice vzorované s bicyklami užšie ako tie jednofarebné? Ak áno, ktoré ste upravovali oproti strihu? Ďakujem Lucia

lucia.kissova2

15. 11. 2022

Prepáčte, až neskôr som zistila, že úprava šírky nohavíc je vysvetlená vo video návode. Ďakujem

Peťa z Prošikulky.cz

16. 11. 2022

Dobrý den, jsem ráda, že jste odpověď na svou otázku našla. :)

Hezký den, Peťa