Nazi

26. 12. 2018

Dobrý den,

rád bych si nechal ušít kupříkladu bundu dle vlastních představ pro outdoorové aktivity. Důvodů je hned několik. Převážně mi nevyhovují dnešní materiály, ze kterých se běžně šije. Dále pokud už člověk najde něco, co "ujde" z hlediska materiálu, pak to nemá dostatek správně řešených kapes a jiných věcí.

Kupodivu v této oblasti, jako je outdoor je produktů na trhu poměrně dost, ale do jaké míry výrobci dokáží skutečně vyhovět potřebám zákazníkům je otázka.

Když si představím outdoorové oblečení,představím si něco, co vydrží hrubé zacházení, a po určitou dobu dokáže odolat i extrémním vlivům. Otázkou je však, co znamená hrubé zacházení a extrémní. Materiálem nemusí být hned nomex-aramid kombinovaný s nanoprotexem či goretexem a jinými. Pro mé potřeby postačí, když materiál bude slušně odolný opotřebovávání, uživatel v něm hned nevzplane, když se přiblíží k ohni, a pokud možno dokáže chvíli odolávat dešti.
Tyto specifika není tak nemožné splnit. V podstatě se takovéto věci nacházejí k každém army shopu, jenže to není vše, co uživatel jako já hledá.
Dalším problémem je to, že některé oblečení není "správně navržené" nebo alespoň ne pro mě. Kupříkladu tam kde by měl být knoflík, je hlučný suchý zip do kterého se chytají nečistoty. Kapsy mají špatný sklon, nebo jich je málo, absence kapuce, chybí rozepínání, kvůli ventilaci, atd. V podstatě nechápu, jak tato oblast může ještě v dnešní době být plně nevyplněna.
Zkrátka a jednoduše, vím co chci, a nikdo to v tuto chvíli nevyrábí. Tak přemýšlím, na koho bych se mohl se svým přáním obrátit.

Peťa z Prošikulky.cz

31. 12. 2018

Dobbrý den, doporučuji se obrátit na nějakou zkušenou krejčovou ve Vašem okolí a nechat si bundu ušít na míru. Mějte se hezky, Peťa