Peťa z Prošikulky.cz

8. 12. 2019

Potřebujete poradit jak ušít dámské nebo dětské šaty se sklady na sukni a širokými rukávy? Chcete vědět z čeho šít, nebo jen hledáte vhodný střih na dámskou nebo dětskou bundu? Pak se neváhejte ptát v této sekci poradny.

Pro zasílání dotazů a komentování je nutné se přihlásit tady: Můj účet.

Mějte se hezky, Peťa

kvavreckova

9. 12. 2019

Dobrý den, šla by z těchto šatů ušít i samostatná sukně? Pokud ano, jak upravit pás. Děkuji

Peťa z Prošikulky.cz

9. 12. 2019

Dobrý den Kateřino, ano, z tohoto střihu můžete úplně jednoduše vypustit živůtek a ušít šaty. Střihové dílce pásku nemusíte stříhat dvakrát, pro vnější a vnitřní část, jako je to u šatů, ale můžete střihnout pruh dvakrát širší než je původně ve střihu zobrazeno (jako kdybyste chtěla sukni zakončit nápletem - ten ostatně můžete také použít). Protože už nebudete mít živůtek a sukně je poměrně hodně objemná, mohl by se stát, že Vám bude po bocích svou vahou sjíždět dolů, proto doporučuji do pásku vložit širokou pruženku. Délku si naměřte přímo na těle - záleží, jestli budete chtít sukni do pasu nebo nižší směrem k bokům. Také bych doporučovala zvážit použití velikosti střihu o 1 až 2 čísla menší, a to hlavně v případě že budete chtít mít sukni do pasu - v takovém případě by se totiž mohlo stát, že guma sukni hodně stáhne a sukně vám bude pod pásek dělat "boule". Porovnejte tedy svůj obvod pasu (nebo obvod v místě, kde sukni chcete nosit) s délkou pásku - tyto délky by měly být velmi podobné. Délka pásku by měla být max. o 6 cm delší než je obvod na Vašem těle, kde sukni budete nosit. Kdyby bylo ještě cokoliv nejasné, určitě mi prosím ještě kdykoliv napište. Pokusím se případné nejasnosti dovysvětlit. Mějte se hezky, Peťa

janazurkova

10. 1. 2020

Dobrý den,
koupila jsem si střih na šaty Ladybug a chtěla bych se zeptat na spotřebu látky. U střihu je rozepsaná pro šířku látky 1,4m, ale dnes jsem objevila úžasnou teplákovinu se šířkou 1,8m. Je potřeba vzít na délku stejně nebo stačí méně? Budu šít nejspíš ve vel. 34 nebo 36.
Děkuji za odpověď a zdravím,
Jana

Peťa z Prošikulky.cz

11. 1. 2020

Dobrý den Jano, látky budete muset vzít stejně, jen Vám zbydou po napolohování větší prostřihy. Hezký den, Peťa

Lenka E.

12. 1. 2021

Dobrý den,
jaká je cca spotřeba na sukni vel. 42-44?
Děkuji
Lenka

Peťa z Prošikulky.cz

12. 1. 2021

Dobrý den Lenko,

máte na mysli spotřebu na ušití pouze sukně podle tohoto střihu LADYBUG? Pokud ano, pak ve velikosti 46 je spotřeba pro samotnou skládanou sukni tohoto typu 1,2 m.

Hezký den, Peťa

Lenka E.

12. 1. 2021

Dobrý den,Peťo,
přesně tak, měla jsem namysli spotřebu pouze na sukni Ladybug :-)
Moc děkuji za odpověď.
Zdravím Vás
Lenka

Veronika O.

2. 5. 2021

Dobrý den, jsem začátečník a ráda bych se zeptala - a to zcela vážně, protože vlastně nevím, učím se a ráda bych věděla, jestli to vidím dobře, nebo jestli je to blbost... Zdá se mi, že modelce tyto šaty (v hnědé) moc nesedí - potřebovaly by prsní záševky, přední díl je pro ni možná krátký (látka se napíná), zadní zase dlouhý (dost látky se jí tam krčí). Je to tak? Nebo to vidím špatně a je to tak, jak má být?

Peťa z Prošikulky.cz

3. 5. 2021

Dobrý den Veroniko,

je v pořádku, že se ptáte, jen myslím, že Vaše otázka ani tak nezáleží na tom, jestli jste v šití začátečník nebo pokročilá. Váš dotaz se spíše týká designu a toho, jak se Vaše představa šatů liší od skutečnosti u tohoto střihu. Střih je takto koncipovaný schválně, jde o oděv typu RTW (ready to wear), kde neplatí pravidla nutnosti prsních záševků ani jiná podobná.

Pokud se Vám tento styl nelíbí, doporučuji se raději poohlédnout po jiném střihu, který naplní Vaše očekávání a požadavky na konečný model. Abyste nebyla zbytečně zklamaná.

V naší nabídce najdete i další střihy na dámské šaty, některé z nich mají prsní i pasové záševky a proto by se Vám možná mohly líbit více. Celou nabídku střihů na dámské šaty najdete zde:
https://prosikulky.cz/kategorie-produktu/navody_strihy/strihy-damske/saty

Hezký den, Peťa