Peťa z Prošikulky.cz

26. 1. 2018

Potřebujete poradit jak ušít dámské softshellové kalhoty? Máte jakékoliv jiné otázky týkající se střihu nebo šití kalhot? Pak se neváhejte ptát v této sekci poradny. Pro zasílání dotazů a komentování je nutné se přihlásit tady: Můj účet. Mějte se hezky, Peťa Ještě než zašlete dotaz ohledně postup šití, doporučuji shlédnout návodové video na téma šití kalhot:

→ Střih na dámské softshellové kalhoty JENY Střih + návod na dámské softshellové kalhoty Střih + návod na dámské softshellové kalhoty                

Švadlenka

10. 3. 2018

Dobrý den, Petro,

našla jsem na Vašich stránkách střih na sofschelové kalhoty.

Mohu Vás požádat o radu, jak je upravit na "sportovnější " vyriantu? mám na mysli - prostřižení v oblasti kolen - vsadku se sklady? - jak velká má být vsadka?

Mám zkušenost se šitím běžných kalhot - dříve jsem si šila několikery kalhoty - vždy podle střihu z Burdy.

Nerada by zkazila látku šitím - prostřih - pokus omyl.

Děkuji za Váš čas a radu.

Helena

Peťa z Prošikulky.cz

10. 3. 2018

Dobrý den Heleno, pokud chcete, aby vsadky byly pouze estetickým prvkem, stačí, pokud si na těle změříte vzdálenost od rozkroku k místu nad kolenem a pak místo pod kolem a na střihu si na předním dílu tato místa v krokovém švu naznačíte. Z obou míst poté přímku směrem k bočnímu švu. A takto Vám z předního dílu vzniknou 3 díly - horní přední díl se sedovou částí, nákoleník a spodní číst se spodním lemem nohavice. Při polohování střihu na látce nezapomeňte na švové přídavky, které musíte podél "rozstřižených" linií přidat. Pokud byste chtěla funkční nákoleníky, pak je to malinko složité a už zabíháme do modelování konstrukční sítě. Postupovala byste stejně jako v předchozím případě a navíc je poté potřeba vymodelovat nákoleníky (posílám náčrt v příloze): 1. Podél krokového i bočního švu si nákoleník značkami rozdělíte na třetiny. 2. Jednotlivé značky spojíte přímkou a nákoleník rozstřihnete na 3 části. 3. Doporučuji si pod zostřižené díly položit čistý papír. Rozstřižené části od sebe vzdálíte cca 2 cm (modré šipky). Do mezer mezi jednotlivými díly si od kraje naměříte cca 3 cm a uprostřed těchto mezer ve vzdálenosti 3 cm od krokového i bočního švu si nakreslíte značku (zelená). 4. Vytvoříte si záševky - záševky mají vrchol v zelených bodech a končí v místě, kde začínají jednotlivé rozstřižené díly Strih na damske sportovni softshellove kalhoty A to už je celý nákoleníkový díl. Nejprve si odšijete všechny 4 záševky, tím se vytvaruje koleno a zároveň bude mít nákoleník přesně stejnou délku jako jeho původní nerozstřižená verze. Nákoleník sešijete k hornímu přednímu i dolnímu přednímu dílu a máte tak hotovou celou přední část nohavice. Snad jsem Vám alespoň trošku pomohla. Mějte se hezky, Peťa

Švadlenka

12. 3. 2018

Dobrý den, Petro,

hrozně moc děkuji za Vaši rychlou reakci na můj dotaz. :)

Ta druhá - sportovní varianta - je přesně to co jsem potřebovala zjisti.

Zvláště v dnešní době, kdy si každý hájí své dovednosti a znalosti je to milé překvapení a potvrzení, že dobří lidé stále mezi námi jsou.

Přeji Vám hodně zdraví a pracovní pohody, spoustu spokojených zákaznic.

Hezký den

Helena

Švadlenka

12. 3. 2018

Dobrý den, Petro,

mohu ještě jednou obtěžovat dotazem ohledně kolenové vsadky?

Kdyby měla plnit i funkci - zlepčení pohybu - neomezovat - jak by se mělo postupovat?- udělat větší mezery mezi "třetinami" koelnové vsadky a připadně hlubší záševek- postačilo by to?

Děkuji a přeji pohodový den

Helena

Peťa z Prošikulky.cz

12. 3. 2018

Dobrý den Heleno, pokud byste na koleno potřebovala více prostoru, je to přesně tak, jak píšete. Zvětšíte šířku a trochu i hloubku záševků, díky tomu se nákoleník více vytvaruje. Mějte se hezky, Peťa

skypalova.martina

28. 1. 2023

Dobrý večer, omlouvám se, že obtěžuji, ale ráda bych se zeptala, jaký je rozdíl ve střihu těchto softshelovych kalhot a kalhot V Road střihu.
Mockrát děkuji za odpověď.
Díky
Martina