Návod na pletený lem (podehnutý)

Návod na pletený podehnutý lem
Návod na pletený podehnutý lem

Už delší dobu mám pro vás natočené video na návod na pletený lem (tunýlek), který by se vám mohl hodit například u čepic, ale také v pase pletené sukně nebo pletených kalhot…

Tento lem jsem použila konkrétně u této dámské pletené čepice.

Návod na pletený podehnutý lem
Návod na pletený podehnutý lem

Nejprve si upleteme patent 2×2 – 2 hladce, 2 obrace. Tento konkrétní patent je pletený jako 2 hladce anglicky (za zadní nit) a 2 obrace.

Návod na pletení tohoto typu patentu najdete v tomto videu:

Podívejte se i na článek, věnovaný tomuto úhlednému pletenému patentu.

Pokud chceme výšku lemu na výsledném výrobku např. 3 cm, pleteme takto patent v kruhových řadách do výšky 3 cm.

V následující řadě pleteme oka opačně než se jeví, tedy 2 obrace, 2 hladce anglicky (za zadní nit). Poté pokračujeme stále 2 obrace a 2 hladce anglicky do celkové výšky patentu 6 cm.

Když máme patent hotový, ohneme jej v polovině a na levou jehlici nabereme první oko z první řady. Poté nabrané oko spleteme hladce s následujím okem. Tímto způsobem spleteme celý patent do “tunýlku”. Podívejte se na celý postup podehnutého pleteného lemu v tomto videu:

Nezapoměňte se podívat i na další videa na mém YouTube kanálu Prošikulky.cz, a také nezapomeňte můj kanál odebírat, aby vám neuniklo žádné nové video.

Návod na pletený podehnutý lem
Návod na pletený podehnutý lem

Když budete mít chvilku, nechte mi prosím dole pod článkem komentář, jak se vám dnešní návod na pletený lem líbil, případně co byste na blogu viděli rádi někdy příště…

Mějte se krásně, Peťa

Návod na pletený podehnutý lem
Návod na pletený podehnutý lem

Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*